Lietuvoje

2020.04.07 11:17

Tauragės rajone koronaviruso infekcija nustatyta nepilnamečiui

įtampa Marijampolėje tęsiasi: ligoninėje uždaryti vidaus ir nervų ligų skyriai; atnaujinta 16.47
LRT.lt, BNS2020.04.07 11:17

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius savo feisbuko paskyroje antradienį pranešė, kad Jurbarko rajono Viešvilės miestelio gyventojai, dirbančiai Tauragės ligoninėje, patvirtintas teigiamas koronaviruso testas. Vėliau Tauragės rajono meras pranešė, kad Tauragės rajone užsikrėtė nepilnametis.

„Svarbi informacija: ką tik gavome pranešimą, kad Jurbarko rajono Viešvilės miestelio gyventojai, dirbančiai Tauragės ligoninėje, patvirtintas teigiamas koronaviruso testas. Nacionalinio sveikatos centro specialistai šiuo metu nustatinėja galimus kontaktus ir netrukus į Viešvilę išvyksta UAB Jurbarko komunalininkas dezinfekavimą atliekanti komanda“, – rašo jis.

Vėlyvą antradienio popietę Tauragės rajono meras pateikė daugiau žinių apie užsikrėtusią minėtą medikę.

„Asmuo buvo nušalintas nuo darbo ir saviizoliavosi. Ligoninė vykdo vidinį epidemiologinį tyrimą, pirminiais duomenimis, su pacientais jokių kontaktų neturėjo, nustatyta, kad kontaktavo su 2 ligoninės darbuotojais. Ligoninės darbuotojai dirba su apsaugos priemonėmis, tikiuosi, kad to užteko jiems išvengti infekcijos. Minėti 2 asmenys nebedirba, saviizoliavosi, jiems bus atliekami tyrimai. Tyrimai tokiu atveju nebus daromi iškart, nes viruso inkubacinis laikotarpis gali būti 5-7 d.“, – rašoma mero feisbuko paskyroje.

Pasak mero, darbas Tauragės ligoninėje nesutriko, vyksta įprastine tvarka.

Dovydas Kaminskas taip pat pateikė žinių apie naują užsikrėtimo atvejį – infekcija nustatyta nepilnamečiui tauragiškiui, kuris turėjo artimą kontaktą su sergančiu COVID-19.

„Pagal pirminius duomenis – laikėsi karantino sąlygų ir laiką leido namuose. Tauragės NVSC renka daugiau informacijos“, – feisbuke pranešė meras.

Įtampa Marijampolės ligoninėje tęsiasi: meras praneša jau apie 18 COVID-19 atvejų, 11 iš jų – darbuotojai

Antradienio rytą Marijampolės meras Povilas Isoda savo feisbuko paskyroje pranešė, kad šiuo metu 7 Marijampolės ligoninės pacientams nustatytas koronavirusas. Taip pat COVID-19 nustatytas ir 11 ligoninės darbuotojų, iš viso patikrintas 71 darbuotojas.

„Šiuo metu tiriami likę vidaus ligų ir nervų skyrių pacientai. Tiems pacientams, kurių atsakymai neigiami, išleidžiami gydytis ir izoliuotis namuose. Tiems, kuriems reikalinga nuolatinė medikų priežiūra, lieka gydytis skyriuje.

Toliau tiriami ir darbuotojai, galėję turėti kontaktą su sergančiaisiais vidaus, nervų, reanimacijos ir priėmimo skyriuose. Per dieną bus ištirta apie 70 žmonių. Tyrimus atlieka pati ligoninė, laikantis visų reikalavimų, tyrimai atliekami prie priėmimo skyriaus pastatytoje lauko palapinėje“, – rašo jis.

Pasak P. Isodos, siekiama, kad būtų ištirta didžioji dalis medikų ir kitų darbuotojų, kurie galėjo turėti bent menkiausią kontaktą.

„Taip pat nuo sekmadienio jau pradėtas daugiabučių laiptinių, kuriuose gyvena asmenys, kuriems nustatytas koronavirusas, dezinfekcija. Laiptinės dezinfekuojamos ir bendrijų, gyventojų iniciatyva, todėl jei jūsų laiptinę dezinfekavo, ne būtinai ten gyvena sergantis žmogus“, – informuoja meras.

Kiek vėliau jis patikslino, kad bus testuojami visi Marijampolės ligoninės darbuotojai ir pacientai.

„Šiandien videokonferencijoje, kurioje dalyvavo Marijampolės ligoninės, Kauno klinikų, Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir kt. įstaigų specialistai, buvo sutarta, kad bus skirta reikalingas kiekis terpių ir bus galima atlikti visų Marijampolės ligoninės darbuotojų bei pacientų tyrimai dėl COVID-19.

Tikimės visa tai atlikti artimiausių dviejų dienų bėgyje. Marijampolės ligoninė įpareigota padidinti pajėgumus tepinėlių ėmimui, bus organizuojamos kelios vietos ir didinama medikų skaičius šiam darbui“, – supažindina jis.

Vadovė: Marijampolės ligoninėje uždaryti vidaus ir nervų ligų skyriai

Dėl koronaviruso protrūkio Marijampolės ligoninėje uždaryti vidaus ir nervų ligų skyriai, į juos pacientai neguldomi, sako ligoninės direktorė Audronė Kuodienė.

„Uždarymas yra ta prasme, kad vidaus ligų skyriai uždaryti, į juos neguldomi pacientai. Lygiai taip pat neguldomi pacientai ir į nervų ligų skyrių“, – BNS sakė A. Kuodienė.

Pasak jos, kitos paslaugos ligoninėje toliau yra teikiamos pagal karantininį režimą.

„Visos kitos paslaugos – pediatrija, akušerija-ginekologija, traumatologija-ortopedija, chirurgija – yra teikiamos taip, kaip ir buvo teikiamos anksčiau pagal karantininį režimą“, – sakė ligoninės direktorė.

A. Kuodienė taip pat patvirtino, kad Marijampolės ligoninėje koronavirusu užsikrėtė 11 darbuotojų.

„Pas mus yra 11 darbuotojų paliesti – du gydytojai, keturios slaugytojos, pora slaugytojų padėjėjų ir ūkio skyriaus darbuotojai. Yra paimta visa eilė tyrimų, laukiam atsakymų. Visi šitie darbuotojai yra karantine, jie nei su pacientais, nei su kolegomis jokių kontaktų turėti negali“, – teigė A. Kuodienė.

„Saviizoliacijoje yra žymiai daugiau, tikslaus skaičiaus nepasakysiu, bet yra visi tie, kurie galėjo turėti kontaktą“, – pridūrė ji.

Pirmadienį pranešta, kad Marijampolės ligoninėje nuo koronaviruso mirė 88-erių senolis, kovo pabaigoje atvežtas gydyti plaučių uždegimą.

Kaip BNS antradienį pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė, koronavirusu šuo metu serga 135 medikai, beveik vienas tūkstantis – izoliacijoje.

Lietuvoje kol kas nustatyta 880 koronaviruso atvejų, taip pat – 15 mirčių, o aštuoni žmonės pasveiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt