Lietuvoje

2020.04.07 12:17

Ukmergės meras Janickas apie pirmąją koronaviruso bangą mieste: pasimokėme ir esame drausmingi

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.04.07 12:17

„Atsirado drausmė, atsirado supratimas. Kartu su policijos pagalba, į prevenciją įsitraukė ir seniūnijos, seniūnaičiai. Žmonės laikosi atstumų. Vyresnio amžiaus žmonės lieka namuose. Padeda jaunimas. Džiugu, kad Ukmergė, kuri buvo tarsi karštasis taškas, pasimokė ir esame dabar drausmingi“, – sako Ukmergės meras Rolandas Janickas.

Ukmergė dar visai neseniai buvo vadinama koronaviruso židiniu Lietuvoje. Miesto meras sako, kad situacija išlieka įtempta, kaip ir visoje Lietuvoje.

„Džiaugiamės tuo, kad gerai vykdome testavimą. Ligoninės židinys yra ištestuotas. Mes aiškiai žinome, kiek pacientų ir darbuotojų yra susirgę. Nuo kovo 19 dienos pritaikytos priemonės neleido virusui plisti. Šiai dienai mes kontroliuojame situaciją“, – sako Ukmergės meras R. Janickas.

Meras tikina, kad yra imamasi visų priemonių, kad virusas neplistų į globos namus.

Paprasčiausiai mes pirmieji turėjome susirgimus ligoninėje. Atlikome testus ir dabar stebime, kontroliuojame situaciją.

Pasak jo, Ukmergė nėra išskirtinis viruso židinys šalyje. „Paprasčiausiai mes pirmieji turėjome susirgimus ligoninėje. Atlikome testus ir dabar stebime, kontroliuojame situaciją“, – sako R. Janickas.

Ukmergės meras patvirtina, kad verslai, vykdantys gamybą Ukmergėje, darbus toliau tęsia. „Labai svarbu, kad įmonės rūpinasi darbuotojais, kad šie turėtų visas saugos priemones, – sako jis. – Svarbu, kad ir žmonės elgtųsi atsakingai.“

Kartu su policijos pagalba, į prevenciją įsitraukė ir seniūnijos, seniūnaičiai. Žmonės laikosi atstumų. Vyresnio amžiaus žmonės lieka namuose. Padeda jaunimas.

Džiugu, kad ukmergiškiai suprato viruso rimtumą, tvirtina R. Janickas. „Džiugina žmonių elgesys parduotuvėse, viešosiose erdvėse, – kalba Ukmergės meras. – Atsirado drausmė, atsirado supratimas. Kartu su policijos pagalba, į prevenciją įsitraukė ir seniūnijos, seniūnaičiai. Žmonės laikosi atstumų. Vyresnio amžiaus žmonės lieka namuose. Padeda jaunimas. Džiugu, kad Ukmergė, kuri buvo tarsi karštasis taškas, pasimokė ir esame dabar drausmingi.“

Ukmergės meras R. Janickas taip pat ragina Velykų savaitgalį likti namuose ir nelankyti giminių bei artimųjų.

Parengė Vismantas Žuklevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt