Lietuvoje

2020.04.07 10:53

Atliekų surinkėjai ragina nevažiuoti į aikšteles: kai kurie gyventojai piktybiškai atsisako dėvėti kaukes

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.04.07 10:53

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedius Surplys antradienį paskelbė, kad stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių administratoriai prašo gyventojų karantino metu nevežti savo atliekų į surinkimo aikšteles.

Pasak G. Surplio, jei jau būtina atliekas vežti, tai gyventojai privalo dėvėti apsaugines kaukes ir pirštines.

„Jeigu jau būtina tai daryti, jeigu atlikote garažo valymą ar kažką panašaus, Jūs privalote dėvėti apsaugines kaukes, šalikus ar skareles, pagal galimybes, taip pat pirštines. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad Vilniaus regiono aikštelėse yra galimybė gauti tas kaukes vietose kiekvienam atvykusiam, bet turime piliečių, kurie piktybiškai atsisako tas kaukes dėvėti“, – antradienį spaudos konferencijos metu Vyriausybėje sakė G. Surplys.

Anot jo, stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių administratoriai pastebėjo, kad pastaraisiais savaitgaliais, nepaisant to, kad šalyje dėl koronaviruso paskelbtas karantinas, žmonės aktyviau veža atliekas į stambių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

„Jeigu jau būtina važiuoti į tas aikšteles, tai privalote užsidėti ant veido apsaugines priemones ir taip pat, jei yra galimybė, dėvėkite pirštines“, – kartojo G. Suprlys.