Lietuvoje

2020.04.07 08:23

Medikai kreipėsi į premjerą ir Verygą: ragina visišką apsaugą užtikrinti kiekvienam medicinos darbuotojui

LRT.lt 2020.04.07 08:23

Šalies medikus vienijančios organizacijos išplatino laišką, kuriame kreipiasi į Vyriausybės vadovą Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, kuriame raginama atkreipti dėmesį į koronaviruso pandemijos epicentre dirbančius medikus ir visus juos aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis.

„Mes prašome ir raginame užtikrinti kiekvienam su bet kuriuo pacientu kontaktuojančiam sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui – medikui ar pagalbiniam personalui – visas apsaugos priemones, kurios numatytos patvirtintam COVID–19 atvejui pagalbą teikiančiam personalui“, – rašte, kurį pasirašė Lietuvos medikus atstovaujančios profesinės organizacijos ir profesinės sąjungos, teigia medikų atstovai.

Pasak jų, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pateiktos gairės dėl medikų ir pagalbinio personalo apsaugos dirbant COVID–19 pandemijos metu, numato tik minimalų būtiną apsaugos lygį. PSO rekomendacijos paruoštos visoms valstybėms – taip pat ir turinčioms silpną ar fragmentišką sveikatos ir socialinės apsaugos paslaugų lygį.

„Todėl vienareikšmiškai skatinama, jei tik yra galimybė, geriau pasirūpinti savo piliečių sveikata ir medikų apsauga, nuo kurios tiesiogiai priklauso sveikatos sistemos atsako į pandemiją kokybė“, – teigiama rašte.

Medikai kreipimesi dar kartą ragina atsižvelgti į susiklosčiusią situaciją Lietuvoje, kuomet vis dar fiksuojami nauji koronaviruso atvejai, kuriais užsikrėtė būtent gydymo įstaigų darbuotojai.

„Penkios medikų apsaugos kategorijos, sudarytos pagal PSO rekomendacijas, yra slenkstinis dydis, minimalus įmanomas, tačiau tai nėra adekvatus ir pakankamas dydis. Jei oficialiai pripažįstama, kad valstybė perėjo į etapą, kai kiekvienas žmogus vertinamas kaip galimai infekuotas COVID–19 – raginame kiekvienam su bet kuriuo pacientu kontaktuojančiam medikui užtikrinti pilną apsaugą (ne mažiau kaip FFP2 klasės respiratorių, apsauginius akinius/skydelį, pirštines, vienkartinius apsauginius drabužius) ir vienkartines priemones naudoti griežtai vieną kartą, o ne „taupyti“ medikų ir pacientų sveikatos ir gyvybės sąskaita“, – rašo medikų atstovai.