Lietuvoje

2015.10.08 16:19

VR ministrai tariasi dėl sienų apsaugos ir ekonominių migrantų grąžinimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.08 16:19

Liuksemburge Europos sąjungos vidaus reikalų ministrai tariasi dėl bendrijos išorės sienų apsaugos ir migrantų grąžinimo politikos. Europos Komisija siūlo stiprinti sienų apsaugos koordinavimo agentūrą Frontex ir kurti bendrą sienų apsaugos tarnybą, tačiau į tai skeptiškai žiūri valstybės narės, manančios, kad sienų apsauga – jų suverenumo reikalas.  

Tačiau ministrai sutaria, kad reikia efektyvesnės sistemos, pagal kurią ekonominiai migrantai būtų iš karto grąžinami namo. Išvakarėse Europos parlamente kalbėjusi Vokietijos kanclerė sakė, kad dabartinė pabėgėlių priėmimo sistema bendrijoje jau yra pasenusi ir ragino diskutuoti apie naują. Vokietija jau paskelbė, kad nuo metų pradžios politinio prieglobsčio šalyje jau pasiprašė beveik 700 tūstančių migrantų.

„Tai svarbus susitikimas, mes sunkiai dirbame, kad išspręstume problemas. Pirmiausia sienų kontrolė, Šengeno sistema išliks tik tada, jei išorės sienos bus saugios. Antras svarbus dalykas susijęs su pabėgėlių centrų kūrimais Italijoje ir Graikijoje. Pirmininkaujanti šalis ir Komisija suskaičiavo, kad žmonių skaičius, kurie turėtų būti apgyvendinti tose stovyklose išaugo dešimteriopai“, – teigia Liuksemburgo migracijos ir prieglobsčio politikos ministras Jeanas Asselbornas.

„Grąžinimas visada yra sudėtingas. bet jei mes apsisprendžiame, turime tai įgyvendinti, nors ir nėra lengva nuspręsti, kuriems pabėgėliams reikia apsaugos ir paramos, o kuriems – ne. Žinoma, kad netekusiems Europos paramos žmonėms bus sunku palikti Europą. Trečia labai svarbi tema šiandien yra pranešimas apie priėmimo punktus, tai daugiausia apie Graikiją. Kalbėjau su kolega iš Graikijos apie pažangą. Šiandien Graikija pateikė pagalbos prašymą įrengti paskirstymo punktų, tų laukimo zonų, kur pabėgėliai bus išvežti toliau“, – apie deportacijos problemas pasakoja Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas De Maiziere.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.