Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.06 23:32

Pacientei Šakių ligoninėje diagnozuotas koronavirusas, nors greitasis testas buvo neigiamas

tiriami dar du mėginiai
LRT.lt 2020.04.06 23:32

Koronavirusas Lietuvoje neaplenkė dar vieno rajono ligoninės – apie infekciją gydymo įstaigoje prabilo Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis.

Pasak politiko, gydymo įstaigoje koronavirusas nustatytas pacientei iš Tauragės.

„Blogiausia, kas galėjo nutikti, nutiko ir pas mus. Šakių ligoninėje pacientei iš Tauragės patvirtintas koronavirusas“, – rašo rajono vadovas.

Pasak E. Pilypaičio, moteris į ligoninę pateko dėl šlaunikaulio lūžio, prieš tai buvo gydoma Marijampolės ligoninėje ir Kauno klinikų gastroenterologijos skyriuje, kuriame buvo viruso protrūkis.

„Kur gavo ir kiek laiko pacientė nešiojosi užkratą - lieka nenustatyta“, – situaciją aiškina meras.

Tiesa, pasak rajono mero, keista, kad priimamajame pacientei atliktas greitasis testas rodė neigiamą rezultatą.

„Beje, į klinikų laboratoriją išvežti dar du tepinėliai patvirtinimui, nes greitieji testai parodė teigiamą rezultatą. Būtų gerai, kad jų rodiklis būtų patekęs į tą nelemtą paklaidos zoną ir rytoj ryte nereiktų papildyti vis augančios sergamumo statistikos“, – rašo meras.

Mero manymu, tenka konstatuoti – virusas jau klastingai „vaikšto“ šalies viduje ir nebereikia dairytis į vien iš oro uostų ar keltų parkeliaujančius tautiečius.

Iki šiol Lietuvoje iš viso patvirtinti 843 COVID-19 atvejai, aštuoni žmonės pasveiko.

Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi