Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.06 23:59

Dvidešimt trečioji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.06 23:59

Lietuvoje ir toliau tęsiasi karantinas. Pirmadienio rytą paskelbta, kad mūsų šalyje identifikuota 843 koronavirusu COVID–19 užsikrėtusių asmenų. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 843; mirčių: 15.

– Karantinas šalyje tęsis mažiausiai iki balandžio 13 d. imtinai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Skelbiami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias naujienas apie koronavirusą visame pasaulyje skaitykite čia.

Pirmadienį Lietuvoje mirė dar du žmonės, užsikrėtę koronavirusu

Pirmadienio rytą Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė apie 14-ąją koronavirusu užsikrėtusio žmogaus mirtį. Apie 15-ąją mirtį vakare pranešė ir Marijampolės savivaldybės administracijos vadovas Karolis Podolskis.

Sveikatos apsaugos ministerija šį mirties atvejį patvirtino ir teigė, kad žmogus priklausė rizikos grupei.

Šiuo metu, K. Podolskio turimais duomenimis, skaičiuojami 5 pacientai ir 5 gydymo įstaigos darbuotojai, kurie užsikrėtę koronaviruso infekcija. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvoje patvirtinti 843 koronaviruso atvejai

Pirmadienio rytą paskelbtais duomenimis, Lietuvoje iš viso yra diagnozuoti 843 koronaviruso atvejai. Per parą patvirtinti dar 32 susirgimai COVID-19.

Dėl koronaviruso ligoninėse gydomi 138 asmenys, 19 jų yra sunkios būklės. Pirmadienį taip pat pranešta apie 15-ąją viruso auką. Miręs asmuo priklausė rizikos grupei.

Toliau daugėja COVID-19 užsikrėtusių medikų Marijampolėje, Panevėžyje, Klaipėdoje ir Vilniuje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Iki pirmadienio koronavirusas diagnozuotas 111 Lietuvos medicinos darbuotojų. Alytaus apskrityje yra vienas susirgęs medikas, Kauno – 13, Klaipėdos – 34, Marijampolės – keturi, Panevėžio – trys, Šiaulių – du, Tauragės – vienas, Utenos – trys, Vilniaus – 50.

Pirminiais duomenimis, daugiau kaip tūkstantis medikų turėjo tiesioginių kontaktų su užsikrėtusiais asmenimis.

Tiesa, dar vienas užsikrėtusysis koronavirusu Klaipėdoje pasveiko. Taip pasveikusių nuo COVID-19 skaičius visoje Lietuvoje išaugo iki aštuonių. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Apie pasveikusį mediką informavo ir Ukmergės savivaldybės administracijos vadovas Darius Varnas. Sveikatos apsaugos ministerija šio fakto dar nepatvirtino.

Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė perspėjo, kad koronavirusas plinta labai nestandartiškai, o epidemijos pikas dar nepasiektas.

Pasak jos, tai reiškia, kad artimiausiomis savaitėmis Lietuvoje bus gerokai daugiau užsikrėtimo atvejų, didės tiek hospitalizuojamų, tiek patenkančių į reanimaciją žmonių. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Tuo metu valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys teigia, kad, remiantis tyrimais, dabartinė koronaviruso situacija Lietuvoje atskleidžia dvi tendencijas – artimiausiu metu gali padidėti ir mirusiųjų, ir išsveikusiųjų nuo infekcijos skaičius. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Velykų savaitgalį ribos keliavimą po Lietuvą

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad artėjantį Velykų savaitgalį pareigūnai ribos žmonių patekimą į miestus ir miestelius. Tai darys policija, o, esant reikalui, gali būti pasitelkti ir kariai.

Anot jo, išimtys bus taikomos tais atvejais, kuomet bus vykstama dėl artimųjų, giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, taip pat kai vykstama dėl būtinojo darbo atlikimo ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo. Draudimas negalios tiems, kurie vyks į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.

Reikalingi sprendimai bus priimti per Vyriausybės posėdį trečiadienį.

„Artėjantis savaitgalis yra tikrai kritiškai svarbus. Prašau visų susitelkti ir elgtis labai atsakingai. Jei viskas praeis gerai, gali būti, kad palaipsniui galėsime pradėti pereidinėti prie lengvesnio režimo“, – feisbuke rašė premjeras. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Karantinas bus pratęstas, bet ribojimai gali švelnėti

Vyriausybė trečiadienį taip pat spręs, ar pratęsti ketvirtą savaitę besitęsiantį karantiną Lietuvoje. Dabar jo pabaiga numatyta balandžio 13 dieną.

„Aš nenoriu skelbti duomenų anksčiau laiko, bet pratęstas jis bus. Tikrai bus pratęstas ilgėliau nei iki Šv. Velykų“, – per spaudos konferenciją sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Manau, kad tai yra teisingas sprendimas, suderintas sprendimas ir tokio sprendimo reikėtų laikytis“, – pridūrė jis.

G. Nausėda taip pat užsiminė apie galimus sprendimus švelninant karantino apribojimus, bet perspėjo, kad tai turi būti taikoma tik konkrečioms verslo šakoms ir netgi atskiriems verslams, kurie tikrai galės užtikrinti tiek darbuotojų, tiek klientų saugumą. Daugiau apie tai skaitykite čia ir čia.

Lietuva skolinasi 1,5 mlrd. eurų

Lietuva iš tarptautinių finansų institucijų skolinasi 1,5 mlrd. eurų. Lėšos bus skiriamos valstybės iždo likvidumui užtikrinti. Tai viena iš priemonių švelninti koronaviruso krizės pasėkmes.

Europos investicijų bankas (EIB) skolina 700 mln. eurų, Šiaurės investicijų bankas (ŠIB) ir Europos Tarybos vystymo bankas (ETVB) – po 400 mln. eurų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Remiantis statistika Kinijoje, nekilnojamojo turti (NT) sandorių skaičius balandžio mėnesį gali sumažėti net 86 proc., bent tai buvo stebima šioje šalyje, tačiau NT kainų tai gali ir nepaliesti. Svarstoma, kad būsto rinkos aktyvumas į savo vėžias Lietuvoje sugrįš tik rudenį. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Suirutė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė, kad ketvirtadienį uostamiesčio savivaldybės taryba turėtų spręsti dėl vietos universitetinės ligoninės vadovo Vinso Janušonio likimo.

Praėjusią savaitę dėl nustatytų infekcijos kontrolės pažeidimų buvo uždaryta didžioji dalis ligoninės skyrių. Ši įstaiga yra viena iš penkių Lietuvoje, kur gydomi koronavirusu užsikrėtę pacientai.

Imtis griežtesnių priemonių situacijai ligoninėje suvaldyti paragino ir prezidentas Gitanas Nausėda.

„Statistika yra tikrai neguodžianti <...> – 43 medikai užsikrėtę šioje ligoninėje ir 31 pacientas. Tai yra nepateisinama“, – sakė šalies vadovas.

V. Grubliauskas tuo tarpu ragina sulaukti ketvirtadienio.

„Gyvename teisinėje valstybėje, visos procedūros turi būti atliekamos laikantis įstatymų“, – kalbėjo Klaipėdos meras. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Tęsiasi aistros dėl karščiavimo klinikų

LRT.lt paskelbus apie situaciją Vilniaus Naujosios Vilnios karščiavimo klinikoje, pagalbos šaukiasi ir kitų savivaldybių karščiavimo klinikų darbuotojai. Medikai nesutinka dirbti antisanitarinėmis sąlygomis.

Tuo tarpu klinikas steigiančios savivaldybės skėsčioja rankomis – apsaugos priemonių nėra, nešiojamų rentgenodiagnostikos aparatų – taip pat. Bet leidimus tokios savivaldybėms pavaldžios klinikos veikti turi.

Užuot pagelbėjusi savivaldybėms tinkamai įsteigti klinikas Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) grasina rengti patikrinamuosius reidus. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Pirmadienį duris atvėrė karščiavimo klinika Kėdainiuose, čia dirbs 25 žmonės. Daugiau apie tai skaitykite čia. Pirmadienį taip pat atsidarė karščiavimo klinikos Marijampolėje, Tauragėje, Lazdijuose bei Jurbarke. Apie tai, kur šiuo metu veikia karščiavimo klinikos, galite skaityti čia.

Praneša apie sukčiavimus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) teigia, kad vienos paklausiausių prekių pastaruoju metu – dezinfekciniai skysčiai, kaukės, pirštinės ir respiratoriai. VVTAT jau sulaukė 200 pranešimų, susijusių su šiomis prekėmis.

Vartotojams siūlomos prekės, kurios galiausiai nėra pristatomos, o jas siūlančios socialinės paskyros labai greitai ištrinamos. Taip pat pastebima klaidinančių teiginių, kai reklamuojamoms prekėms priskiriamos savybės, kurių jos iš tiesų negali turėti.

Plačiau apie tai galite skaityti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi