Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.08 13:27

EK vicepirmininkas: Lietuvai reikia aktyviau diegti e.sveikatos paslaugas

ELTA 2015.10.08 13:27

Už bendrą skaitmeninę rinką atsakingas eurokomisaras Andrusas Ansipas sako, kad Lietuvai reikėtų pasitempti, įgyvendinant elektroninių sveikatos paslaugų prieinamumą gyventojams, ypač elektroninių receptų išrašymo sistemą.

Pasak A. Ansipo, Švedijoje, kuri Lietuvoje dažnai minima kaip pavyzdys, visi receptai išrašomi tik elektroniniu būdu, o finansinių sunkumų krečiamoje Graikijoje pacientai tokiu būdu gauna apie 90 proc. receptų vaistams. Eurokomisaras pastebėjo, kad 2013 m. Lietuvoje elektroniniu būdu buvo išrašyta tik apie 0,45 proc. visų išduodamų receptų.

„Mano klausimas – kodėl taip yra? Iš patirties žinau, kad sistema yra sukuriama, ji tampa labai patogi žmonėms, jie nebeturi lankytis pas šeimos gydytojus, taip pat asmenys, sergantys chroninėmis ligomis, gali gauti elektroninį receptą ir įsigyti vaistų bet kurioje vaistinėje, pateikę savo asmens dokumentą“, – po susitikimo su premjeru Algirdu Butkevičiumi žurnalistams sakė A. Ansipas.

E.receptų išrašymo sistema Lietuvoje pradėta kurti dar 2012 m., tačiau 2014 m. lapkritį turėjusios startuoti paslaugos baigiamieji darbai buvo nukelti į 2015 m. vasarą. Gydytojams ir visuomenei e.receptų išdavimo sistema buvo pristatyta šių metų birželio pabaigoje.

Kaip anksčiau yra sakęs premjeras A. Butkevičius, pirmame plėtros etape iki lapkričio prie sistemos turėtų prisijungti apie 170 valstybinių gydymo įstaigų ir 4 tūkst. vaistinių, o 2018 m. su šia sistema turėtų dirbti ir ambulatorijos seniūnijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi