Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.06 13:32

Seimo NSGK paramos sulaukęs Jauniškis perspėja – lietuvių nepasitenkinimas karantinu gali būti eskaluojamas iš išorės

išdėstė veiklos prioritetus, atnaujinta 14.00

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pirmadienį pritarė, ar Darius Jauniškis būtų skiriamas Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovu antrai kadencijai. Nuotoliniu būdu posėdžiavę komiteto nariai daug klausinėjo šios žvalgybos institucijos direktoriaus apie situaciją, susijusia su koronaviruso pandemija pasaulyje, o D. Jauniškis perspėjo, jog nepasitenkinimas karantinu Lietuvoje gali būti eskaluojamas iš išorės.

„Vidinių nuotaikų nereikia pamiršti ir nepraleisti to lūžio taško, kada tas ilgesnis karantinas ar kitos priemonės gali iššaukti tam tikrą nepasitenkinimą, o tai gali būti dirbtinai eskaluojama iš išorės. Mes stebime šitą situaciją“, – sakė D. Jauniškis.

Konkrečių šalių jis neminėjo, bet per posėdį diskutuota apie Rusijos ir Kinijos keliamas grėsmes.

D. Jauniškis teigė, kad žvalgyba stebi užsienio žvalgybos tarnybų informacinių operacinių suaktyvejimą prieš Lietuvą. Anot jo, matomas aktyvumas elektroninėje erdvėje, bandant dezinformuoti Lietuvos visuomenę ir sieti paniką bei nepasitikėjimą euroatlantine erdve ir valstybės institucijomis.

„Fiksuojame tuos dalykus, stengiamės informuoti pagal kompetenciją atsakingas institucijas, sprendimų priėmėjus“, – tvirtino VSD direktorius.

Jis taip pat akibrokštu pavadino situaciją, kai Vakarų šalims medicinines apsaugos priemones teikia Rusijos kompanija, kuri yra JAV sankcijų sąraše.

„Tai tiesiog yra ciniškas veiksmas tarsi parodant, kad jūs vis tiek niekur nesidėsite“, – sakė D. Jauniškis.

Jo kandidatūrai vadovauti VSD pritarė visi NSGK nariai, išskyrus Vytautą Baką, kritikuojantį departamento vadovybę dėl jos elgesio per pernykštę prezidento rinkimų kampaniją.

D. Jauniškis VSD vadovauja nuo 2015 metų. Jo skyrimui antrai kadencijai dar turės pritarti visas Seimas.

Pareigūnas sakė, kad per antrąją kadenciją sieks, jog departamentas prisitaikytų prie naujų iššūkių, taip pat kad institucija tinkamai pildytųsi personalu.

„Čia, ko gero, yra viena iš skaudžiausių temų, apie kurią galime labai atvirai kalbėti. Lygiai taip pat kalbėčiau apie departamento galimybių stiprinimą, ypač per tų kibernetinių pajėgumų kūrimą“, – teigė D. Jauniškis.

Jis taip pat žadėjo siekti tobulinti VSD vidines tvarkas ir imtis veiksmų užtikrinti geresnei įslaptintos informacijos apsaugai.

„Dar kartą konstatuoju, kad čia nėra gera situacija Lietuvoje ir turime dalytis tam tikrais serveriais, kad mes ją rimtai suvaldytume. Čia prašysime ir NSGK paramos ir pagalbos tame“, – kalbėjo D. Jauniškis.

VSD vadovo kandidatūrą teikia prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi