Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.08 14:39

Britanija į Baltijos šalis atsiųs kuopą karių

BNS 2015.10.08 14:39

Didžioji Britanija ketvirtadienį paskelbė į Baltijos šalis ir Lenkiją atsiųsianti kuopą karių, siekiant užkirsti kelią Rusijos provokacijoms.

Britų gynybos sekretorius Michaelas Fallonas teigė, kad „tai yra dar viena garantija sąjungininkams rytiniame NATO pakraštyje“, reaguojant į Rusijos provokacijas ir agresiją.

„Tai atitinka mūsų politiką užtikrinti pastovesnį buvimą rytinėje NATO dalyje atsakyti į bet kokią tolesnę Rusijos provokaciją ir agresiją“, – žurnalistams Briuselyje sakė M. Fallonas, atvykęs į NATO gynybos ministrų susitikimą.

Didžioji Britanija pratyboms ketina atsiųsti kuopą – apie 100 – karių, kurie bus nuolat rotuojami. Kariai turėtų atvykti per kelis artimiausius mėnesius.

Britai teigia, kad siųsdami karius jie prisideda prie JAV ir Vokietijos vadovaujamos iniciatyvos.

Panašiu principu pajėgas yra dislokavusios Jungtinės Valstijos, tačiau jų karių yra kelis kartus daugiau – po kuopą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

Po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos daugiau karių į pratybas siųsti pradėjo ir kiti sąjungininkai, tačiau jie tai daro nereguliariai.

Baltijos šalys prašo, kad sąjungininkai karius siųstų reguliariai, pagal iš anksto sutartą grafiką.

NATO griežtai kritikuoja Rusiją dėl Krymo aneksijos, paramos separatistams Ukrainos rytuose ir Sirijos prezidentui Basharui al-Assadui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16