Lietuvoje

2020.04.06 13:02

Darbą pradėjo Karščiavimo klinika Kėdainiuose

atnaujinta 16.12
LRT.lt, Valentina Gudienė, ELTA2020.04.06 13:02

Pirmadienį duris atvėrė Kėdainių karščiavimo klinika, įsikūrusi Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (Budrio g. 5). Numatoma, kad Kėdainių karščiavimo klinika dirbs darbo dienomis po keturias valandas nuo 8 iki 12 valandos. Klinikoje dirbs 25 medicinos darbuotojai, rašoma ministerijos pranešime.

Kėdainių raj. savivaldybės atstovų teigimu, visus Karščiavimo klinikos veikloje iškylančius klausimus numatoma spręsti kartu su Ekstremalių situacijų komisija.

Šiuo metu apie pradėtą karščiavimo klinikų veiklą Sveikatos apsaugos ministeriją informavo Vilnius, Kaunas, Vilkaviškis, Raseiniai ir Kretinga. Apie kiekvieną naują darbą pradedančią Karščiavimo kliniką bus informuota atskirai.

Primename, kad į karščiavimo klinikas galės kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys pacientai, čia jiems bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Įsisteigti tokias karščiavimo klinikas privalės visos šalies savivaldybės.

SVARBU! Į karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su paciento situacija, priima sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką, siuntimą užpildo elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisiekia su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę. Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas. Dėl karščiavimo klinikų skaičiaus savivaldybėje ir dėl vienoje karščiavimo klinikoje veikiančių kabinetų skaičiaus turės apsispręsti pačios savivaldybės.

Kėdainiai patvirtino ekstremaliai situacijai valdyti skirtą biudžetą

Kėdainiuose pirmadienį duris atvėrė septintoji šalyje Karščiavimo klinika, o neeiliniame tarybos posėdyje patvirtintas ir daugiau kaip 300 tūkstančių eurų biudžetas, kuris bus skirtas ekstremaliai koronaviruso (COVID-19) sukeltai situacijai Kėdainių rajone suvaldyti, skelbiama Kėdainių savivaldybės pranešime.

Kėdainiai yra devintasis rajonas, be sostinės, suskubęs tikslinti savivaldybės biudžetą. Penktadienį neeiliniame ir pirmą kartą nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje Kėdainių rajono savivaldybės taryba vienbalsiai padidino administracijos direktoriaus rezervą 287 000 eurų. Iš viso savivaldybė, kaip nurodoma pranešime, turės 317 000 eurų sumą, kurią paskirs ekstremaliai koronaviruso sukeltai situacijai suvaldyti. Iš administracijos direktoriaus rezervo lėšų sprendžiami medicinos darbuotojų, tarnybų, įstaigų uždaviniai, iškylantys šiomis ekstremaliomis sąlygomis. O svarbiausia – užtikrinamas gyventojų saugumas ir problemų likvidavimas esant tokiai grėsmingai jų sveikatai situacijai, pažymima savivaldybė pranešime.

Sumažintas mero fondas ir bus naudojamos reprezentacijai numatytos lėšos. Buvo įvertinta ir tai, kad dėl karantino apribojimų pirmiausia sustojo sportinės ir kultūrinės veiklos. Dalis lėšų, kurios buvo skirtos kovo, balandžio ir gegužės mėnesiams, tikrai nebebus panaudotos. Todėl jos taip pat pervestos į administracijos direktoriaus rezervo fondą. Taip pat išanalizavus situaciją ir įvertinus galimas pasekmes, bus laikinai sustabdyti tik kai kurie investicijų projektai.

Iš paskirtų pinigų bus perkama: 2 plaučių ventiliavimo aparatai su įranga, 5 portatyviniai plaučių ventiliavimo aparatai į greitosios medicinos pagalbos automobilius, medicininės ir apsaugos priemonės: respiratoriai, vienkartinės medicininės apsauginės kaukės veidui, pirštinės vienkartinės, vienkartiniai apsauginiai kombinezonai, apsauginiai akiniai, galvos apdangalai, antbačiai, vienkartiniai chalatai, greiti vienkartiniai testai, dezinfekcinis skystis rankoms ir paviršiams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.