Lietuvoje

2020.04.06 12:59

Skvernelis: Velykų savaitgalį bus ribojamas žmonių patekimas į miestus

policija ruošiasi stiprinti patruliavimą; atnaujinta 13.48
LRT.lt, BNS2020.04.06 12:59

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį pranešė, kad artėjantį Velykų savaitgalį pareigūnai ribos žmonių patekimą į miestus ir miestelius. Tai darys policija, o esant reikalui gali būti pasitelkti ir kariai.

„Tam, kad būtų užtikrintas kuo mažesnis judėjimas, šiandien COVID – 19 komitete nutarėme imtis papildomų priemonių. Šventinį savaitgalį bus ribojamas patekimas į visus šalies miestus ir miestelius.

Tai užtikrins policijos pareigūnai, prireikus jie pasitelks karius, šaulius, policijos rėmėjus, kitus talkininkus. Į pagalbą kviesime savivaldybes, prašysime techniškai apriboti visus nebūtinus įvažiavimus į miestus ir miestelius“, – feisbuke parašė S. Skvernelis.

Anot jo, išimtys bus taikomos tais atvejais, kuomet bus vykstama dėl artimųjų, giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, taip pat kai vykstama dėl būtinojo darbo atlikimo ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo. Draudimas negalios tiems, kurie vyks į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.

Premjeras teigia, kad bus griežtai tikrinami tie asmenys, kurie privalo laikytis saviizoliacijos. Prekybos centrai prašomi užtikrinti tinkamą pirkėjų srautų reguliavimą.

„Galutinis sprendimas dėl išvardintų priemonių bus priimtas trečiadienio Vyriausybės posėdyje“, – tvirtino S. Skvernelis.

„Artėjantis savaitgalis yra tikrai kritiškai svarbus. Prašau visų susitelkti ir elgtis labai atsakingai. Jei viskas praeis gerai, gali būti, kad palaipsniui galėsime pradėti pereidinėti prie lengvesnio režimo“, – pridūrė jis.

Policija ruošiasi stiprinti patruliavimą šventinį savaitgalį

Premjerui paskelbus, kad šventinį savaitgalį bus ribojamas patekimas į šalies miestus ir miestelius, policija teigia, kad ruošiasi gerokai sustiprinti patruliavimą.

„Policija kuria planus dėl kito savaitgalio, kaip sustiprinti patruliavimą, tačiau detalių kol kas nepasakysiu, nes planuoju priemonių planą pristatyti Vyriausybei“, – BNS sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Skaičiuojamės, ruošiamės, dėliojamės, bet galutinį vaizdą kažkur apie savaitės vidurį turėsime“, – pridūrė jis.

Policijos vadovas sakė, kad planas yra rengiamas, ir jo detalių plačiau nekomentavo.

„Kad policija savaitgaliui ruošiasi, tai faktas – didinsim patruliavimą, imsimės priemonių, kuriomis bus kontroliuojamas asmenų judėjimas, bet detalių kol kas neatskleisiu“, – teigė generalinis komisaras.

Jo teigimu, užpraeitą savaitgalį gatvėse, parkuose ir kitose viešose vietose patruliavo apie 860 ekipažų, ateinantį savaitgalį prireiks irgi panašaus skaičiaus.

„Kažkur galime orientuotis į panašius skaičius“, – tvirtino R. Požėla.

Policijai patruliuoti taip pat padeda ir Karo policija, be to, gatvėse patruliuoja ir šauliai.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ragina šventinį savaitgalį žmones likti namuose bei laikytis griežtų ribojimų.

„Šventinį savaitgalį tikrai dirbs sustiprintos policijos pajėgos, kurios užtikrins viešąją tvarką“, – BNS perduotame komentare teigė vidaus reikalų ministrė.

Ministerijos duomenimis, savaitgaliais visoje šalyje budi nuo 500 iki 800 policijos ekipažų, o praėjusį savaitgalį policija nuo penktadienio nubaudė daugiau nei 150 asmenų, besiburiavusių viešose vietose.

Šiuo metu šalyje, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą, paskelbtas karantinas – žmonių prašoma likti namuose ir išeiti tik būtiniausiais atvejais – parduotuvę, vaistinę.

Karantinas kol kas galioja iki balandžio 13 dienos, tačiau jis gali būti pratęstas.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 843 koronaviruso atvejai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.