Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.06 12:26

Grubliauskas: dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovo likimo bus aiškiau ketvirtadienį

Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.04.06 12:26

Savaitgalį Klaipėdoje buvo aiškinamasi dėl galimai neveiksmingų reagentų. Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, dabar uostamiestyje naudojami šveicariški reagentai, o ne abejonių sukėlę korėjietiški. 140 tyrimų išvežti perpatikrinimui į Vilnių. 

„Reagentai – ne KUL atsakomybė, o SAM ir jos įgaliotų institucijų atsakomybė“, – pabrėžė meras.

Sudvejojo reagentų kokybe

LRT.lt primena, kad savaitgalį Klaipėdoje buvo aiškinamasi dėl galimai neveiksmingų reagentų.

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) laboratorija vėlų sekmadienio vakarą atnaujino darbą. Sekmadienį Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė (SAM), kad sekmadienio naktį dėl techninio įrangos gedimo sustojo KUL laboratorijos darbas.

Klaipėdos meras V. Grubliauskas kėlė klausimą dėl gautų reagentų kokybės. Anot jo, senąja įranga su vienais reagentais gavus teigiamą atsakymą, su kitais reagentais tiek senąja, tiek naująja įranga tyrimų atsakymas buvo neigiamas.

„Nebekartosiu visos tos epopėjos apie kompetencijas, medicininę techniką, reagentus, tik pranešu – iš viso net dešimt pirmame tyrime, kuriame korėjietiškais reagentais buvo patvirtinti kaip teigiami, po dviejų papildomų patikrinimų kitais reagentais pripažinti neigiamas.

Išvadas darykite patys, nes pirmasis papildomas tyrimas darytas su tuo pačiu aparatu, bet jau kitu vokišku reagentu, o trečiasis – jau su naująja įranga ir šveicarišku reagentu“, – sakė V. Grubliauskas.

Ketvirtadienį - paaiškinimai

Reagentai – ne vienintelis skandalas, sukrėtęs uostamiestį.

Klaipėdos savivaldybės opozicija savaitgalį paskelbė siūlysianti iš pareigų nušalinti dėl pažeidimų iš dalies veiklą stabdančios Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiąjį gydytoją Vinsą Janušonį. Pasak tarybos narės Ninos Puteikienės, jis turi prisiimti atsakomybę už šioje gydymo įstaigoje dirbančių medikų saugumą.

„Gyvename teisinėje valstybėje, visos procedūros turi būti atliekamos laikantis įstatymų“, – apie KUL vadovo likimą sakė meras.

Kaip sakė V. Grubliauskas, ketvirtadienį vyks miesto Tarybos posėdis. Su opozicija sutarta, kad jame dalyvaus KUL vadovas Vinsas Janušonis, kuriam pastaruoju metu išsakyta daug priekaištų dėl ligoninėje išplitusios infekcijos.

„Iki to laiko gal bus aiški SAM komisijų išvados, įvertinimai, rekomendacijos. Tai gal padės susidaryti išsamų vaizdą Tarybos nariams“, – sakė V. Grubliauskas.

Jis pabrėžė, kad KUL gydomi 67 pacientai, užsikrėtę koronavirusu. O 87 Akušerijos skyriaus medikų tyrimai parodė, kad jie neužsikrėtę.

Po posėdžio, anot mero, bus sprendžiama dėl priežiūros, stebėsenos užtikrinimo politiniu lygmeniu.

„Kad nekiltų abejonių, kad tai kelių asmenų sąveikavimas“, – sakė meras.

V. Grubliauskas sakė pastarosiomis dienomis bendravęs su dešimt vienuolika gydytojų.

„Nuomonių yra visokių. Visi sako, kad įtampa didžiulė, visi padaro klaidų. Bet tuos trūkumus, kurie yra, kurių niekada neneigiau, juos reikia nedelsiant šalinti. Ypač tuos, kuriuos indenmtifikuos komisija“, – sakė meras.

“Taryba, kaip steigėjas, į daugelį klausimų ras atsakymus ir ant visų reikiamų raidžių sudėt taškus“, – paklaustas apie KUL ligoninės vadovo padėtį, tikino meras.

Laukia respiratorių

V. Grubliauskas sakė, kad 30 tūkst. respiratorių, užsakytų Klaipėdos medicinos įstaigoms, jau Vilniuje, dabar vyksta muitinės procedūros. Netrukus jie pasieks uostamiestį.

Užsakyta ir dar 30 tūkst. respiratorių. Per 10 dienų ar dvi savaites jie, anot mero, pasieks Klaipėdą.

V. Grubliauskas atkreipė dėmesį, kad į uostamiestį vis dar gausiai parvyksta lietuvių iš užsienio.

„Keleivių kelte buvo gerokai mažiau. Bet, prisimenant įsakymą, kad gali keltis keleiviai, bilietus įsigiję iki balandžio 1-osios, matyti, kad keltų darbuototojai dirbo tokiomis pat apimtimis, kaip kad prieš kelias savaites", – sakė meras.

Anot miesto vadovo, pastarąją parą darbuotojai perkėloje dirbo iki pusės keturių ryto. Į uostamiestį keltais sugrįžta nemažai vairuotojų. Dabar vairuotojais turi pasirūpinti savivaldybė, o ne įmonė, kurioje jie dirba.

„Ryškaus sumažėjimo dar nematyti“, – pabrėžė meras.

Kaip sakė administracijos direktorius Gintaras Neniskis, uostamiesčio laukia iššūkis, jei teks izoliuoti didelės įmonės vairuotojus.

Jis sakė, kad netrukus liks viena keltų linija, kuria bus galima grįžti į Lietuvą.

Karščiavimo klinika Klaipėdoje turėtų pradėti veikti iki Velykų.

Vienas žmogus pasveiko

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmadienį pranešė, kad iš Klaipėdos universitetinės ligoninės namo išleistas žmogus, pasveikęs nuo koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Ligoninės teigimu, abu pakartotiniai testai buvo neigiami.

Šiuo metu Lietuvoje pasveikusiais laikomi 8 žmonės. Po grįžimo į namus, jie ir toliau privalo laikytis šalyje nustatyto karantino taisyklių.

Žmogus laikomas pasveikusiu, kai atlikus du testus iš eilės, esant ne trumpesniam kaip 24 val. intervalui, abu kartus būna gauti neigiami tyrimo rezultatai. Pakartotinis testas dėl koronaviruso infekcijos atliekamas praėjus ne mažiau kaip 14 dienų nuo diagnozės nustatymo, bet ne anksčiau kaip po 3 dienų pasibaigus karščiavimui. Pacientas taip pat gali būti laikomas pasveikusiu ir po 37 kalendorinių dienų nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos, jei tyrimai jam nebuvo atlikti.

Surėmė ietis dėl ligoninės vadovo

LRT.lt primena, kad Klaipėdos savivaldybės opozicija savaitgalį paskelbė siūlysianti iš pareigų nušalinti dėl pažeidimų iš dalies veiklą stabdančios universitetinės ligoninės vyriausiąjį gydytoją Vinsą Janušonį. Pasak tarybos narės Ninos Puteikienės, jis turi prisiimti atsakomybę už šioje gydymo įstaigoje dirbančių medikų saugumą.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas LRT RADIJUI sakė, kad opozicija bando politikuoti, bet nepasiūlo, kaip spręsti susidariusią situaciją.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informavo, kad atsižvelgus į nustatytus infekcijų kontrolės pažeidimus, kurie kelia grėsmę tiek medikų, tiek pacientų saugumui, priimtas sprendimas laikinai uždaryti didelę dalį Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) skyrių. Šiuo metu joje paslaugas teiks tik akušerijos ir ginekologijos, onkologijos bei infekcinių ligų padaliniai, teigiama pranešime.

Skubios medicinos pagalbos teikimą perima Respublikinė Klaipėdos ligoninė, prireikus į pagalbą bus pasitelkiamos Kauno ligoninės. Apie skubių pacientų srautų perorganizavimą informuota Klaipėdos greitoji medicinos pagalba (GMP), Respublikinė Klaipėdos ligoninė, Kauno klinikos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi