Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.06 10:22

Surplys: artimiausiu metu galime turėti mirčių nuo koronaviruso skaičiaus šoktelėjimą

atnaujinta 10.50
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.04.06 10:22

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys teigia, kad, remiantis tyrimais, dabartinė koronaviruso situacija Lietuvoje atskleidžia dvi tendencijas – artimiausiu metu gali padidėti ir mirusiųjų, ir išsveikusiųjų nuo infekcijos skaičius.

Apie tai G. Surplys pranešė pirmadienį spaudos konferencijos Vyriausybėje metu.

„Šiuo metu turime padidėjusį skaičių sunkių ligonių. Kitų šalių patirtis ir mūsų modeliai, kas buvo pristatyta penktadienį Vilniaus universiteto mokslininkų, rodo, kad artimu metu galime turėti mirčių skaičiaus šoktelėjimą“, – dėstė G. Surplys.

Premjero patarėjas tikino, kad ši galima tendencija tik dar kartą verčia priminti, kad karantino taisyklių reikia ir toliau laikytis, o per artėjančias Velykas susilaikyti nuo artimųjų, ypač vyresnio amžiaus, lankymo.

„Velykos privalo būti izoliuotos tam, kad mes galėtumėme tą virusą kuo greičiau įveikti ir pradėti stotis ant kojų“, – tikino Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas.

G. Surplys tikino, kad tyrimai rodo, jog artimiausiu metu gali išryškėti ir teigiama tendencija – išsveikusiųjų nuo koronaviruso atvejų padaugėjimas.

„Kol kas, kaip žinote, turime tik septynis, bet, stebint kitų šalių tendencijas ir klausantis medikų, yra normalu. Kaip minėta anksčiau, [...] mes užsikrėtusiųjų piką turėjome prieš 14 dienų, tai, pagal algoritmus, kurie patvirtinti Sveikatos apsaugos ministerijos, kuriais remiasi Pasaulio sveikatos organizacija, po tų 14 dienų du kartus iš eilės ištyrę daugelį tuo metu užsikrėtusiųjų, mes jau tuoj turėtume pradėti matyti, kad tie žmonės yra pasveikę, taigi tas gerasis skaičius, pasveikusių asmenų skaičius tuoj turėtų smarkiai padidėti“, – dėstė G. Surplys.

Laboratorijos sumažinimo atsilikimą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad pirmadienį Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mirė koronavirusu infekuotas žmogus. Tai – keturioliktasis mirties atvejis šalyje. Asmuo priklausė rizikos grupei. Vėliau taip pat pranešta, kad šalyje patvirtinti 32 nauji užsikrėtimo atvejai.

Šiuo metu šalyje patvirtinti iš viso 843 koronaviruso infekcijos atvejai.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 6 d. 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų yra 843, per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų – 32, per sekmadienį ištirta – 1954. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 25599.

G. Surplys patikino, kad neištirtų ėminių dėl koronaviruso Lietuvoje šiuo metu yra likę tik 451. Anot jo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas sekmadienį sulėtinti mobilių patikros punktų veiklą pasiteisino – laboratorijos galėjo ištirti daugiau ėminių. Tiesa, G. Surplys pridūrė, kad savaitgalį į mobilius punktus dėl tyrimų besikreipiančių žmonių srautas buvo sumažėjęs.

„Laboratorijos panaikino 3000 (ėminių – LRT.lt) atsilikimą“, – pabrėžė G. Surplys.

Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienam nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 13 d. 24 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi