Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.06 20:05

Internete plinta siūlymai įsigyti preparatų nuo koronaviruso: kaip nepakliūti į sukčių pinkles?

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) kviečia neapsigauti internete, kur, augant koronaviruso protrūkiui, jau atsirado siūlymų įsigyti preparatų, esą padedančių išgyti nuo COVID-19. Tarnybos atstovė Natalija Jarmulkovič pataria, kaip nepakliūti į nelegalių prekiautojų internetu pinkles.

Vienos paklausiausių prekių pastaruoju metu – dezinfekciniai skysčiai, kaukės, pirštinės ir respiratoriai. VVTAT jau sulaukė 200 pranešimų, susijusių su šiomis prekėmis.

Pasak N. Jarmulkovič, vartotojams siūlomos prekės, kurios galiausiai nėra pristatomos, o jas siūlančios socialinės paskyros labai greitai ištrinamos.

„Pastebėjome daug tokių atvejų. Norime atkreipti dėmesį, kad vartotojai būtų budrūs pirkdami socialiniuose tinkluose ir ypač iš fizinių asmenų socialinių paskyrų“, – akcentuoja pašnekovė.

Šiuo metu pasaulyje nėra vaistinių preparatų, kurie galėtų būti vartojami COVID-19 infekcijos profilaktikai ar gydymui. Tačiau, anot N. Jarmulkovič, pastebima ir klaidinančių teiginių, kai reklamuojamoms prekėms priskiriamos savybės, kurių jos iš tiesų negali turėti.

„Kosmetikos gaminys reklamuojamas kaip turintis dezinfekcinių savybių arba maisto papildas reklamuojamas kaip prevencinė priemonė ar vaistas nuo koronaviruso“, – pažymi N. Jarmulkovič.

VVTAT atstovė primena, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint neužkibti ant sukčių kabliuko.

„Reikėtų atkreipti dėmesį, ar pardavėjas nurodo visus savo kontaktinius duomenis: adresą, telefono numerį, el. paštą, teisinę formą. Jeigu jų pasigedote, geriau nepirkti, nes vėliau bus sudėtinga jį susirasti ir kreiptis dėl pinigų grąžinimo. Patariama sekti atsiliepimus specialiose atsiliepimų svetainėse. Taip pat galima konsultuotis su VVTAT, kuri jau gali būti susidūrusi su šiuo nesąžiningu asmeniu.

Jeigu asmenys skelbiasi gydytojais, reklamuoja produktus ir paslaugas nuo koronaviruso, tai jau turėtų kelti budrumą ir tokių prekių reikėtų nepirkti. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, ar iš vartotojo nereikalaujama pateikti asmens duomenų ir atverti nežinomų nuorodų“, – atkreipia dėmesį N. Jarmulkovič.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi