Lietuvoje

2020.04.06 10:00

Policija dėl karantino taisyklių pažeidimo nubaudė per pusantro šimto žmonių

Vaidotas Beniušis, BNS, ELTA2020.04.06 10:00

Policija pirmadienį pranešė, kad per pastarąsias tris dienas nubaudė daugiau kaip pusantro šimto žmonių dėl karantino taisyklių pažeidimo.

„Penktadienį pareigūnai surašė 26, šeštadienį – 69, sekmadienį – 61 protokolą“, – BNS sakė policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Įsigaliojus įstatymo pataisoms, policija penktadienį įgijo teisę skirti nuobaudas už sveikatos srities teisės aktų pažeidimus.

Už nusižengimus, kurie sukėlė pavojų išplisti koronavirusui, fiziniai asmenys gali būti baudžiami nuo 500 iki 1500 eurų, įmonių vadovai – nuo 1500 iki 6 tūkst. eurų.

Anot R. Matonio, policija per dvi savaitgalio dienas gavo 450 pranešimų apie saviizoliacijos ar karantino pažeidimus.

Kariuomenės vadas: situacijai pablogėjus, kariuomenė įsitrauktų labiau

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys sako, kad jau mėnesį apie 120-200 kariškių kasdien padeda Valstybės sienos apsaugos tarnybai, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui bei policijai patruliuoti viešosiose erdvėse, užtikrinant karantino laikymąsi.
Kariuomenės vadas taip pat pažymi, kad kariuomenė, esant poreikiui, būtų pasiruošusi prisijungti ir didesniais pajėgumais.

„Jeigu situacija pablogėtų, esame atlikę išsamų planavimą, esame gavę ir užduotį šiam planavimui iš prezidento, – jeigu paaštrėtų situacija ir mūsų civilinės pajėgos nebesugebėtų užtikrinti savo funkcijų arba nebeturėtų tokių pajėgumų, tai kariuomenė būtų įtraukta labiau nei dabar, bet šiuo metu tokio poreikio, kad kariuomenė dalyvautų dar daugiau, nėra“, – pirmadienį LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ sakė V. Rupšys.

Generolas leitenantas taip pat pridūrė, kad kariškiai yra aprūpinti apsaugos priemonėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.