Lietuvoje

2015.10.08 10:55

Vyriausybė toliau mažins valstybės tarnautojų skaičių

ELTA2015.10.08 10:55

Vyriausybė imasi papildomų priemonių, kad valstybės tarnyboje dirbtų tik būtinas skaičius tarnautojų. Bendras didžiausias leistinas valstybės tarnautojų skaičius per pastaruosius trejus metus jau sumažėjo 132 pareigybėmis.

Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pavesta iki 2015 m. gruodžio 1 d. pateikti vyriausybei nutarimo projektą, kuriuo būtų siūloma nuo 2016 m. sausio 1 d. sumažinti vyriausybės nustatytą didžiausią leistiną pareigybių skaičių tokia dalimi, kad skirtumas tarp vyriausybės nustatyto didžiausio leistino pareigybių skaičiaus ir įstaigose užimtų pareigybių skaičiaus sudarytų ne daugiau kaip 10 procentų.

Finansų ministerija kartu su VRM ir Valstybės tarnybos departamentu iki 2016 m. balandžio 15 d. turi išnagrinėti valstybės tarnautojų ir darbuotojų darbo užmokesčio fondo apskaičiavimą nustatančių teisės aktų taikymo aktualumą ir, jei reikia, pateikti pasiūlymus pakeitimams.

2015 m. rugpjūtį Krašto apsaugos ministerijai prireikus 250 valstybės tarnautojų ir darbuotojų pareigybių dėl privalomosios karo tarnybos grąžinimo, kad būtų galima aptarnauti naujus šauktinius, buvo perskirstytos valstybės tarnautojų pareigybės tarp ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų, taigi tarnautojų skaičius neišaugo. Pareigybių skaičius sumažintas Vidaus reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų, Aplinkos, Sveikatos apsaugos, Teisingumo, Ūkio ir Žemės ūkio ministerijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.