Lietuvoje

2020.04.06 07:59

Marijampolės ligoninėje – jau 8 COVID-19 atvejai

Lietuvoje iš viso patvirtinti 843 užsikrėtimai; atnaujinta 19.45
LRT.lt, Ignas Jačauskas, BNS2020.04.06 07:59

Pirmadienį pranešta, kad šalyje patvirtinti 32 nauji užsikrėtimo atvejai. Taip pat aiškėja, kad Marijampolėje, Panevėžyje, Klaipėdoje ir Vilniuje daugėja ligoninių darbuotojų užsikrėtimų COVID-19.

Šiuo metu šalyje patvirtinti iš viso 843 koronaviruso infekcijos atvejai.

Dėl koronaviruso ligoninėse gydomi 138 asmenys, 19 jų yra sunkios būklės, BNS informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Devyniolika pacientų yra reanimacijoje, iš jų su deguonimi yra dvylika, su plaučių ventiliavimo įranga – septyni“, – BNS sakė SAM Spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė.

Prieš tai paskelbtas 14-tasis mirties nuo koronaviruso infekcijos atvejis. Miręs asmuo priklausė rizikos grupei, praneša SAM.

Joniškio rajone – 14 COVID-19 atvejis

Apie naują koronaviruso atvejį Joniškio rajone patvirtino rajono meras Vitalijus Gailius.

Iš viso Joniškio rajone – 14 koronaviruso atvejų.

Marijampolės ligoninėje – jau 8 COVID-19 atvejai

Marijampolės ligoninėje patvirtinti 8 COVID-19 atvejai, taip pat mieste popiet patvirtintas dar vienas užsikrėtimas, tad iš viso mieste – 9, feisbuke praneša Marijampolės meras Povilas Isoda.

Anksčiau, P. Isoda pranešė apie aštuonis naujus koronaviruso atvejus mieste.

„Sekmadienį po paaiškėjusio atvejo testuota 28 kontaktą turėję žmonės, teigiami rasti 6 testai, taip pat teigiamas testas nustatytas vienam asmeniui, kuris testavosi Kaune bei jau minėtas vakarykštis darbuotojas. Taigi šiai minutei patvirtinti: 2 medicinos darbuotojai, 3 ūkio darbuotojai, 3 pacientai. Pacientai gydytis pervežti į Kauno klinikinę ligoninę“, – feisbuke rašo jis.

Kaip teigia meras, šiuo metu testuojami visi pacientai iš skyriaus – 38 asmenys ir visi darbuotojai dirbantys tame skyriuje – 50 asmenų, visi darbuotojai saviizoliuojasi namuose arba savivaldybės paskirtose patalpose.

„Nuo šiol į Vidaus ligų skyrių pacientai guldomi nebus. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras aktyviai atlieka epidemiologinį tyrimą, nustato visus asmenis su kuriais kontaktavo sergantys žmonės, kiekvieną asmeniškai informuojamas ir paskiriama saviizoliacija. Bus dezinfekuojamos visos laiptinės, kitos patalpos, kuriose gyvena sergantys žmonės arba kuriose galėjo lankytis sergantys asmenys“, – informuoja P. Isoda.

Panevėžyje, Klaipėdoje ir Vilniuje – nauji ligoninių darbuotojų užsikrėtimai COVID-19

Panevėžio ligoninėje sekmadienį koronavirusas nustatytas Urologijos skyriaus darbuotojui, pirmadienį pranešė gydymo įstaiga.

„Keturi skyriuje buvę pacientai saugiai izoliuoti, jiems atliktas testavimas. 23 skyriaus darbuotojams nedelsiant atliktas testavimas, jie visi karantinuoti. Šiandien rytą jau turime septynių testuotų asmenų atsakymus – visi jie neigiami“, – teigia Panevėžio ligoninė.

Anot gydymo įstaigos pranešimo, po pilnos dezinfekcijos Urologijos skyrius toliau tęsia darbą – teikia pacientams urologinę pagalbą. Patiems sunkiausiems skyriaus pacientams laikinai pagalba bus teikiama Vilniaus universiteto Santaros klinikų Urologijos klinikoje.

Apie dar vieną susirgusį mediką pranešė ir Klaipėda.

„Vienas teigiamas rezultatas yra medicinos personalo atstovei iš Klaipėdos jūrininkų ligoninės“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Sekmadienį patvirtintas teigiamas testas ir Santaros klinikų medikui – abdominalinės chirurgijos gydytojui.

Žinia Varėnos rajone: mirusio asmens dukra medikė – neužsikrėtusi

Varėnos rajono meras Algis Kašėta socialiniame tinkle paskelbė, kad sekmadienį nuo koronaviruso infekcijos mirusio Merkinės gyventojo dukra, gydytoja, nėra užsikrėtusi COVID-19. Jos, kaip ir dar 8 medicinos darbuotojų, testai neigiami (dar laukiama žinios dėl dešimto asmens testo). Pasak mero, laukiama šių duomenų patvirtinimo iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.

Joniškio rajone – 13-tas užsikrėtimo atvejis

Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius socialiniame tinkle pranešė, kad savaitgalį rajone nustatytas ir pirmadienį patvirtintas 13-tas užsikrėtimas COVID-19 virusu. Asmuo dirba vienoje įmonėje Vilniaus mieste, jis nesusijęs nė su vienu anksčiau nustatytu atveju mūsų rajone.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59
Skiepijimas nuo COVID-19 Marijampolėje
6

Lietuvoje

2021.04.14 14:25

Vyriausybė siūlo abiturientus susigrąžinti į mokyklas nuo gegužės, svarstomas naujas testavimo būdas darželiuose

nuo balandžio 26 dienos pradinukai blogesnės padėties savivaldybėse testuosis, atnaujinta 15.54
6