Lietuvoje

2020.04.05 19:14

Vilnių šiąnakt pasieks didžiulė apsaugos priemonių medikams siunta

Eleonora Budzinauskienė, ELTA2020.04.05 19:14

Į Vilnių šiąnakt atkeliauja kol kas didžiausia Vilniaus miesto savivaldybės užsakyta siunta su apsaugos priemonėmis medikams. Iš Šendženo pakilęs Boeing 747 lėktuvas Vilniaus medikams gabena 0,5 mln. veido kaukių, 127 500 apsauginių akinių, 32 500 veido skydelių ir 150 000 nesterilių pirštinių, 6000 respiratorių FFP2. Antroji šio užsakymo, kurio vertė – 1,3 mln. eurų – dalis su papildomais 96 000 respiratorių ir 40 000 kombinezonų atkeliaus dar per savaitę.

Dėl savo dydžio lėktuvo skrydžiui pasirinktas Kauno oro uostas, turintis ilgesnį pakilimo taką. Prieš tai kuro papildymui Boeing 747 nutūps Tbilisyje. Iš Kauno oro uosto priemonės dar šiąnakt bus gabenamos į Vilnių.

„Vos tik gavę šias priemones, imsimės dviejų lygiagrečių veiksmų – skubiai dalinsime jas Vilniaus gydymo įstaigoms, galbūt skolinsime ir kitiems miestams, kuriems šiuo metu tokių priemonių verkiant reikia. Taip pat planuojame jų kokybę ištirti KTU laboratorijoje, kad būtume ramūs dėl šios siuntos“, – teigė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak jo, kiekvienas toks skrydis reikalauja didžiulio skirtingų institucijų įsitraukimo.

„Ši siunta – puikus Lietuvos institucijų, verslo ir diplomatijos bendradarbiavimo pavyzdys. Mūsų „Go Vilnius“ sėkmingai vykdė tarptautines derybas, o tam, kad skrydis gautų humanitarinį statusą, padėjo Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė“, – sakė Vilniaus meras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt