Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.05 18:22

Dar viena mirtis: patvirtinta apie 13-ąją koronaviruso auką Lietuvoje

atnaujinta 18.32
LRT.lt 2020.04.05 18:22

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien Santaros klinikose mirė koronavirusu infekuotas žmogus. Tai – tryliktas mirties atvejis šalyje. Pacientas priklausė rizikos grupei.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems.

Tai yra jau antroji mirtis nuo koronaviruso Lietuvoje sekmadienį. Anksčiau, sekmadienį, SAM pranešė apie 12-ąjį mirties nuo koronaviruso atvejį. Žmogus buvo gydomas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir priklausė rizikos grupei.

Radviliškio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, vadovaujantis Ekstremalių situacijų valdymo centrui, Justinas Pranys portalui LRT.lt patvirtino, kad miręs žmogus yra Šeduvos malūno savininkas Zigmas Daukša.

„Taip, jis Šeduvos malūno savininkas. Ši žinia mus tikrai sukrėtė, tačiau patvirtinti, oficialių duomenų, ar tai nuo šios ligos mirė, kol kas niekas negali. Tikėtina, kad pirmadienį iš ryto gausime oficialius duomenis iš tam tikrų institucijų. O dabar tai yra tik pirminiai pamąstymai, kad galėjo būti taip“, – kalbėjo J. Pranys.

Jis taip pat informavo, kad Radviliškio rajone oficialiai patvirtinti trys COVID-19 atvejai. Kiti juo sergantys žmonės jaučiasi gerai, gydosi namuose.

Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki balandžio 13 d. 24 val.

Šiuo metu Lietuvoje užfiksuoti 811 koronaviruso atvejai, 7 asmenys pasveiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi