Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.05 18:17

Palanga ruošiasi vasarai – paplūdimiai „maitinami“ nauju smėliu

Tikimasi, kad jau šią vasarą Palangos poilsiautojai galės džiaugtis platesniais paplūdimiais. Šiuo metu jau ruošiamasi platinimo darbams – čia suvežta technika ir iki vasaros paplūdimiai bus pamaitinti smėliu.

Palangos paplūdimyje, ties Birutės parku, gausybė technikos ir ant smėlio sukloti milžiniški vamzdžiai – ruošiamasi paplūdimius pripildyti smėlio.

„Smėlis bus imamas iš Juodkrantės, Preilos-Juodkrantės poligono, jisai nutolęs maždaug 68 kilometrus nuo Baltijos jūros pakrantės, kurią mes pildysime. [...] Jisai bus gabenamas laivais ir paskui bus vamzdžiu išpumpuojamas į pakrantę, o pakrantėje bus tas smėlis išstumdomas“, – kalbėjo Palangos savivaldybės vyriausioji specialistė Reda Karienė.

Jūros gylis, kur bus kasamas smėlis – apie 20-30 metrų. Smėlis pasirinktas iš ten, nes jis panašiausias struktūra į Palangos paplūdimio smėlį. Balandžio viduryje smėlis jau bus pumpuojamas. Virinamas pusantro kilometro ilgio vamzdynas, juo smėlis keliaus nuo žemsiurbės iki kranto. Ruože nuo Birutės kalno iki Rąžės upelio žiočių planuojama išpilti 180 tūkst. kubinių metrų smėlio.

„Rangovui iškelta tokia užduotis, kad paplūdimiai 60-80 metrų pločio, ta prasme, vėl turėsime plačius paplūdimius, kuriais galės džiaugtis visi – ir Palangos miesto gyventojai, ir svečiai“, – aiškino R. Kairienė.

Paplūdimių smėlį pasiglemžia jūra: rudeninės, žiemos audros gerokai paplauna paplūdimius. Kito būdo mokslininkai, kaip tik paplūdimių pildymas smėliu, kol kas pasiūlyti negali.

„2006 metais mes papildėm Palangos paplūdimį po didžiulio uragano, nuo Birutės kalno iki tilto, jokių problemų niekada nebuvo ir paplūdimys praktiškai tiek metų išlaikė ir buvo gan platus“, – dėstė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Pustrečio kilometro ruožą papildyti atsieis per 3 milijonus eurų, projektą finansuoja Europos Sąjunga. Darbus žadama baigti iki birželio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi