Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.05 12:37

Opozicija Klaipėdoje siūlys nušalinti ligoninės vadovą Janušonį: „nesugeba vadovauti ir užtikrinti saugumo“

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.05 12:37

Klaipėdos savivaldybės opozicija siūlys iš pareigų nušalinti dėl pažeidimų dalinai veiklą stabdančios universitetinės ligoninės vyriausiąjį gydytoją Vinsą Janušonį. Pasak tarybos narės Ninos Puteikienės, jis turi prisiimti atsakomybę už šioje gydymo įstaigoje dirbančių medikų saugumą. 

„Viruso plitimas tiesiog akivaizdžiai išryškino tai, kad ligoninės vadovas nesugeba vadovauti ir nesugeba užtikrinti šioje situacijoje, kas labai svarbu, saugumo. Ne vienoj kitoje Lietuvos ligoninėje nėra tiek užsikrėtusių medikų. Ligoninės jau patyrė kolapsą. Tiek žiniasklaida, tiek politikai jau seniai gavo skundų, kad yra bloga atmosfera, diktatoriški darbo metodai, nesiskaitoma su darbuotojų poreikiais. Tačiau tos problemos nebuvo sprendžiamos, nes vadovas turi užtarimą valdančiojoje daugumoje“, – LRT RADIJUI savo nuomonę dėsto Klaipėdos savivaldybės tarybos narė.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas LRT RADIJUI sako, kad opozicija bando politikuoti, bet nepasiūlo, kaip spręsti susidariusią situaciją.

„Aš paklausčiau jų, ką jie siūlo daryti toliau? Vienas dalykas yra rinkti politinius taškus ir bandyti imituoti kažkokią kovą už nevisiškai aišku ką, bet visiškai nesiūlant, kas bus toliau. Matyt, visi turi teisę reikšti tam tikrą nuomonę, net ir tokioje sudėtingoje situacijoje, bet būtų labai gerai, kad visi į tą situaciją žvelgtų labai atsakingai ir pateikdami kažkokį siūlymą, galbūt ir sakytų – o kas toliau. Aš tikrai nesiimu vertinti, tegul tai daro tie, kurie patys tokius dalykus inicijuoja“, – LRT RADIJUI sako Klaipėdos meras.

Sekmadienį Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino žinią, kad didelės dalies Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių veiklą nuspręsta stabdyti dėl infekcijų kontrolės pažeidimų.

LRT.lt šeštadienį skelbė, kad redakciją pasiekė Klaipėdos universitetinės ligoninės darbuotojų žinia, jog administracija neaprūpina medikų apsaugos priemonėmis, medikai apie susirgusius kolegas sužino iš kitų, nes jiems nesuteikiama oficiali informacija, taip pat stinga apsaugos priemonių, o jie verčiami meluoti, kad yra kitaip.

Išsamiau apie tai:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi