Lietuvoje

2020.04.05 10:20

Veryga: dėl pažeidimų sustabdyta daugelio Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių veikla

atnaujinta 11.15
LRT.lt, BNS2020.04.05 10:20

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad atsižvelgus į nustatytus infekcijų kontrolės pažeidimus, kurie kelia grėsmę tiek medikų, tiek pacientų saugumui, priimtas sprendimas laikinai uždaryti didelę dalį Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) skyrių. Šiuo metu joje paslaugas teiks tik akušerijos ir ginekologijos, onkologijos bei infekcinių ligų padaliniai, teigiama pranešime.

Skubios medicinos pagalbos teikimą perima Respublikinė Klaipėdos ligoninė, prireikus į pagalbą bus pasitelkiamos Kauno ligoninės. Apie skubių pacientų srautų perorganizavimą informuota Klaipėdos greitoji medicinos pagalba (GMP), Respublikinė Klaipėdos ligoninė, Kauno klinikos.

SAM atkreipia dėmesį, kad savalaikis pažeidimų likvidavimas gali sumažinti žalą, padarytą tiek medikų, tiek pacientų sveikatai.

LRT.lt šeštadienį skelbė, kad redakciją pasiekė Klaipėdos universitetinės ligoninės darbuotojų žinia, jog administracija neaprūpina medikų apsaugos priemonėmis, medikai apie susirgusius kolegas sužino iš kitų, nes jiems nesuteikiama oficiali informacija, taip pat stinga apsaugos priemonių, o jie verčiami meluoti, kad yra kitaip.

Daugiau apie tai:

A. Veryga savo pasisakyme dėkojo apie problemas ligoninėje prabilusioms profesinėms sąjungoms. Pasak ministro, balandžio 1-ąją SAM inicijavo susitikimą su Lietuvos medikų profesinėmis sąjungomis, kurių buvo prašoma įtraukti visus narius į situacijos stebėseną įstaigose ir kuo skubiau informuoti apie infekcijų kontrolės pažeidimus.

„Klaipėdos universitetinės ligoninės paslaugų perorganizavimas yra glaudaus profesinių sąjungų ir ministerijos bendradarbiavimo rezultatas. Bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis ir toliau bus tęsiamas – prie mūsų jungiasi Jaunųjų gydytojų asociacija. Tik visi kartu, veikdami atsakingai ir koordinuotai, galime įveikti koronaviruso iššūkį. Dėkoju profesinėms sąjungoms už pilietiškumą“, – sakė A. Veryga.

Primename, kad sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo A. Verygos pavedimu yra suburta laikina komisija, kuri teikia Klaipėdos universitetinei ligoninei rekomendacijas dėl organizacinių priemonių taikymo infekcijų kontrolės klausimais. Šią komisiją sudaro SAM, Higienos instituto (HI), Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento atstovai.

A. Veryga penktadienį pranešė sulaukęs pranešimų apie galimus karantino sąlygų pažeidimus, todėl ten išsiuntė specialistų komandą, kuri turėjo įvertinti, kaip šioje ligoninė laikomąsi infekcijų kontrolės reikalavimų ir kaip valdomi koronaviruso atvejai.

„Turime objektyviai vertinti situaciją ir įsitikinti, kad pagrindinės gydymo įstaigos yra saugos tiek pacientams, tiek ten dirbantiems medikams“, – tuomet sakė A. Veryga.

Portalas LRT.lt susisiekė su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku, tačiau jis sakė kol kas negalintis komentuoti situacijos, nes nėra su ja susipažinęs. Taip pat bandėme susisiekti su KUL vyriausiuoju gydytoju Vinsu Janušoniu, bet to padaryti kol kas nepavyko.

Klaipėdos savivaldybei pavaldi Klaipėdos universitetinė ligoninė yra viena iš penkių pagrindinių ligoninių, kuriose gydomi koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Keliuose šios ligoninės skyriuose buvo nustatyta koronaviruso atvejų, o trys sunkios būklės Akių ligų klinikoje gydyti pacientai mirė.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, penktadienį joje buvo gydomi 58 užsikrėtusieji koronavirusu, o iš viso šios įstaigos stacionare buvo 314 pacientų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.