Lietuvoje

2020.04.05 09:34

Specialiu lėktuvu iš Minsko atskris iš Peru, Saudo Arabijos, Indijos grįžtantys lietuviai

Milena Andrukaitytė, BNS2020.04.05 09:34

Lietuvai uždarius oro erdvę sekmadienį su atskiru leidimu Vilniuje leisis lėktuvas iš Minsko.

Specialus Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos organizuotas Lėktuvas iš Baltarusijos sostinės atvyksta su Lietuvos piliečiais iš įvairių valstybių.

Juo parskrenda 14 piliečių, kuriems pavyko išskristi iš Saudo Arabijos Lietuvos ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose pastangomis.

Tuo pačiu reisu grįžta ir keturi žmonės, kurie ilgai neturėjo galimybių išvykti iš Peru džiunglių. Jie į Europą grįžta Vokietijos repatriaciniu skrydžiu.

„Galime pasidžiaugti, kad beveik tris savaites trukusi sudėtinga Lietuvos piliečių repatrijavimo iš Peru operacija, prasidėjusi kovo 16 dieną Peru uždarius savo sausumos sienas ir oro uostus, pagaliau baigta“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė Rasa Jakilaitienė.

Šią kelionę organizavo Lietuvos konsulatas San Paule.

Tuo pačiu reisu grįžta trys piliečiai iš Pietų Indijos, vienas – iš Nepalo.

Lietuvoje siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą vidurnaktį iš penktadienio į šeštadienį uždaryta oro erdvė keleiviniams skrydžiams. Skrydžiai gali būti organizuojami tik gavus užsienio reikalų, susisiekimo ministrų bei Lietuvos institucijų pritarimą.

Visiems atvykusiems iš užsienio atliekami koronaviruso tyrimai, jie privalo izoliuotis dviem savaitėms.

Į Lietuvą taip pat dar galima atplaukti keltu iš Kylio, atvykti automobiliais iš Lenkijos ir iš Latvijos per Kalvarijos-Budzisko bei Grenstalės-Saločių patikros punktus.

Ribojimai tęsis viso karantino, įvesto dėl koronaviruso grėsmės, metu, mažiausiai iki balandžio 13-osios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.