Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.05 07:57

Lietuvoje – 811 asmenų, užsikrėtusių COVID-19: nauji atvejai Varėnoje ir Marijampolėje

atnaujinta 12.38
LRT.lt 2020.04.05 07:57

Kaip sekmadienį skelbia Vyriausybė, Lietuvoje nustatytų užsikrėtimo COVID–19 atvejų skaičius padidėjo iki 811. Iš viso per parą nustatyta 40 naujų atvejų. Varėnos rajono meras pranešė, kad pirmasis atvejis nustatytas ir šiame rajone. Pasak Algio Kašėtos, COVID-19 nustatytas Merkinės gyventojui.

Sekmadienį ryte Vyriausybė pranešė apie 40 naujų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų Lietuvoje. Balandžio 5 d. 7.00 val. duomenimis, per šeštadienio dieną ištirta ėminių dėl koronaviruso – 2269, viso ištirta ėminių – 23645.

Sekmadienio popietės duomenimis, nuo koronaviruso Lietuvoje pasveiko 7 žmonės, 12 mirė.

Kaip nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pateiktoje informacijoje, iš viso per šeštadienį per parą paimti 2269 mėginiai, iš jų mobiliuosiuose punktuose paimti 1019 mėginiai. Kaip nurodo SAM, 2217 mėginiai buvo neigiami, 40 buvo teigiami, iš jų – 16 iš mobiliųjų punktų.

Daugiausia tyrimų atlikta Kauno klinikose, ten užfiksuoti keturi teigiami koronaviruso atvejai, trys iš jų paimti mobiliuosiuose patikros punktuose. Daugiausia teigiamų atvejų nustatyta Nacionalinėje maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje. Čia atlikta 414 tyrimų, kurių 169 pristatyti iš mobiliųjų punktų. Šioje laboratorijoje nustatyti 9 teigiami COVID-19 atvejai, iš jų 6 – iš mobiliųjų patikros punktų.

Šeštadienį Lietuvoje pranešta apie du atvejus, kai mirė žmogus, užsikrėtęs koronavirusu.

Pirmasis atvejis Varėnos rajone

Varėnos rajono meras Algis Kašėta sekmadienį socialiniame tinkle pranešė, kad nustatytas pirmasis COVID-19 atvejis Varėnos rajone. Meras rašė gavęs žinią iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kad virusas nustatytas Merkinės miestelio gyventojui.

„Garbaus amžiaus žmogus šiandien paguldytas ir gydomas Vilniaus Santaros ligoninėje. Kartu gyvenantys du šeimos nariai saviizoliavosi ir vykdys kitus NVSC nurodymus. Dabar renkama informacija apie visus galimus kontaktus ir su tuo susijusias rizikas. Pasak artimųjų, senolis iš namų niekur neidavo, pastaruoju metu lankėsi tik miestelio kapinaitėse“, – rašė A. Kašėta.

Dar vienas atvejis Marijampolėje

Apie tai, kad nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis, pranešė Marijampolės meras Povilas Isoda. Jis socialiniame tinkle paskelbė, kad Marijampolėje COVID-19 nustatytas žmogui, kuris dirba gydymo įstaigoje, bet nėra medikas.

„Pajutus viruso simptomus buvo paimtas mėginys ligoninėje ir nustatyta, kad serga Covid-19.
Išaiškinti 28 kontaktavę asmenys. Visi bus tiriami, paskirta izoliacija su kiekvienu atskirai kontaktuojama ir tiriama situacija. Sergantis asmuo jaučiasi gerai, šiuo metu gydomas ligoninėje. Kol kas nenustatyta kur galėjo užsikrėsti virusu“, – rašė Marijampolės meras.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi