Lietuvoje

2020.04.04 20:02

Šimašius: balandžio viduryje tikimasi sušvelninti karantino priemones

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.04.04 20:02

Socialiniame tinkle „Facebook“ Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasidalino žinia, jog jau balandžio mėnesio viduryje tikimasi sušvelninti karantino priemones.

R. Šimašius teigia, kad karantino pabaiga bus skelbiama tada, kada bus užtikrinta, jog karantino priemonės veikia, susirgimų kreivė mažėja, o sveikatos apsaugos sistema bus pajėgi rūpintis naujais sergančiaisiais.

„Tikiuosi, kad balandžio viduryje galėsime sušvelninti karantiną. Galbūt ne nuimti visas priemones, bet jas padaryti gudresnes. Pavyzdžiui, labiau saugoti vyresnio amžiaus žmonių grupes“, – sako R. Šimašius.

Teigia suprantantis, kodėl buvo paliktas tik 1 mobilusis punktas

Vilniaus meras R. Šimašius penktadienio vakarą piktinosi Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu, nuo sekmadienio laikiniai palikti tik po 1 mobilųjį punktą Kaune ir Vilniuje. Tuo metu R. Šimašius feisbuke apgailestavo, kad sostinėje buvo pasiruošta padvigubinti testavimo nuo koronaviruso apimtis, o dabar jas teks mažinti daugiau nei 10 kartų.

Tiesa, šeštadienį savo feisbuko paskyroje jis patalpino įrašą, kur teigė suprantantis, kad punktai buvo uždaryti, nes laboratorijos nespėja ištirti visų ėminių bei pridūrė, kad dėl to vėluojama patikrinti bent 2 tūkst. testų.

„Iš viso Vilniuje atlikti beveik 4700 testų, iš jų 3,5 tūkst. mobiliuosiuose punktuose. Deja, laboratorijos stringa, jų pajėgumo nepakanka. Šiai dienai vėluoja bent 2 tūkst. testų“, – sako R. Šimašius.

Jo pasiteiravus, kodėl paskambinus koronaviruso karštąja linija, ten dirbantys žmonės nesuteikia galimybės atlikti testą, R. Šimašius pastebi, kad taip yra taupomi pajėgumai, kadangi nuo sekmadienio Vilniuje bus galima paimti testus tik iš 36 asmenų.

„Nuo rytojaus mes Vilniuje bent 2 dienas turėsime galimybę paimti tyrimus tik iš 36 žmonių. Natūralu, kad kai galimybė yra paimti testą tik 36 žmonėms, tai karštoji linija bando atkalbėti žmones nuo tyrimų. Iki šiol 3 punktuose Vilniuje buvo galima paimti per parą testus bent iš 700 žmonių. Iki šiol imdavome apie 450. Siūlėme padvigubinti šį skaičių, bet jie buvo sumažinti 10 kartų.

Taip pat noriu paminėti, kad laboratorijoms nespėjant atlikti tyrimų, mums būtų užtekę ir 2 mobiliųjų punktų. Tai reiškia, kad vienas punktas veikė veltui. Suskaičiavau, kad viename punkte turėjome panaudoti 400 apsaugos komplektų. Tiek vienetų galėjo būti nugabenta į ligonines. Taip pat nuplaukė 800 valandų darbuotojų“, – sako R. Šimašius.

Vilniaus meras taip pat pažymi, kad sostinė turi problemų su medikų apsauga, tačiau situacija po truputį gerėja. „Buvo labai sudėtinga padėtis praėjusią savaitę. (...) Tačiau situacija yra pagerėjusi. Tie, kurie stovi pirmosiose linijose, juos priemonėmis aprūpinome. Net tik savivaldybės įstaigas, bet ir respublikines. Kai ką paskolinome ir kitoms savivaldybėms.

Tačiau praėjusį sekmadienį kilo grėsmė likti be nieko. Todėl esu dėkingas tiems, kurie nešė priemones į gyvybės langelį, statybininkams, kurie atidavė savo respiratorius“, – teigia R. Šimašius.

Mokykloms siūlo lavinti kitokius vaikų įgūdžius

R. Šimašius feisbuko vaizdo įraše taip pat prasitarė, kaip vertina nuotolinio mokymosi rezultatus. Meras teigia, kad nors didžioji dalis šalies moksleivių susidūrė su ryšio problemomis, jų Vilniuje pavyko išvengti.

„Galbūt todėl, kad internetas spartesnis ir dėl to, kad mes mažiau naudojomės lietuviškomis programomis ir vietoje to naudojame tarptautines platformas bendravimui internetu. Mūsų rekomendacija mokykloms būtų tokia – nekankinkite vaikų ir daugiau nei 2 val. nelaikykite vaikų prie kompiuterio“, – pataria R. Šimašius.

Šį laiką jis taip pat siūlo mokykloms išnaudoti formuojant kitokius mokinių įgūdžius, kurie vaikai neišmoksta mokyklose, pavyzdžiui: mokyti juos laiko planavimo, savarankiško darbo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.