Lietuvoje

2020.04.04 18:32

Kariuomenėje – dar vienas koronaviruso atvejis: užsikrėtė šauktinius turėjęs mokyti karys

atnaujinta 19.16
LRT.lt, BNS, LRT RADIJAS2020.04.04 18:32

Lietuvos kariuomenėje užfiksuotas dar vienas koronaviruso infekcijos atvejis. Skelbiama, kad užsikrėtė Klaipėdoje dislokuoto didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono karys. Apie tai šeštadienį pirmieji paskelbė 15 min.lt.

Kaip skelbia 15 min..lt, apie tai redakciją informavo laišką atsiuntęs skaitytojas. Informaciją vėliau patvirtino kariuomenės Strateginio komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyrius.

Redakciją pasiekusiame laiške nerimaujama dėl galimo viruso plitimo ir nurodoma, kad apie dragūnų batalione susirgusį asmenį šauktiniams pranešta buvo šeštadienį ryte. Jiems liepta nesiartinti prie profesinės karinės tarnybos karių palapinių.

„Karys, kaip ir kiti jo kolegos, buvo testuojamas prieš pradėdamas dirbti su šauktiniais kariais: tai viena iš prevencinių priemonių, kurių Lietuvos kariuomenės vado sprendimu ėmėmės, siekdami sumažinti galimą viruso plitimą“, – nurodo kariuomenė.

Kariuomenės atstovas LRT RADIJUI patvirtino, kad užsikrėtęs karys ir kito kolegos, turėję dirbti su šauktiniais, bus izoliuoti, o jų darbą perims kita atvykstanti grupė.

Pranešama, kad karys, kurio testas buvo teigiamas, šeštadienį medikų automobiliu bus išgabentas į izoliacijos vietą, bus atlikta patalpų, kuriomis naudojosi sergantis karys, dezinfekcija.

Pirmieji koronaviruso COVID-19 atvejai kariuomenėje buvo nustatyti kovo pabaigoje kariuomenės dalinyje Rukloje. Virusas buvo nustatytas vienam civiliam darbuotojui ir vienam kariui iš Nyderlandų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.