Lietuvoje

2020.04.04 09:37

Vilniuje šią vasarą bus atidarytas dar vienas paplūdimys

BNS 2020.04.04 09:37

Vilniuje šią vasarą pradės veikti dar vienas oficialus paplūdimys – jį planuojama įrengti savivaldybės sklype Pilaitėje, prie Gilužio ežero.

Šiuo metu rengiamas Gilužio ežero pietinės pakrantės didesnės apimties sutvarkymo projektas, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Miestiečių patogumui teritorijoje papildomai numatyta įrengti keliolika suolų su atlošais, grilio zonoje – stalus su suolais ir šašlykinėmis. Papildomai bus įrengta persirengimo kabinų, viena jų pritaikyta žmonėms su negalia.

Numatyta įrengti šiukšlių dėžių, dviračių stovų, informacinius ženklus ir stendus. Esama vaikų žaidimo aikštelė ir sporto įrenginiai išliks, tik pastarieji bus sugrupuoti jiems tinkamesnėje vietoje. Projektuojamas naujas 25 metrų ilgio lieptas su stogine.

Ežero pakrantėje, iš Salotės gatvės pusės, įrengiama žmonėms su ribotomis judėjimo galimybėmis medinė danga. Paplūdimyje taip pat planuojama įrengti pandusą – nuvažiavimą į vandenį.

Medinės dangos tako nuolydis tinkamas privažiuoti prie įrengiamos aikštelės prie ežero. Atvykusiems žmonėms su negalia išlaipinti ir persirengti bus atskira vieta. Šioje vietoje bus patogu ir šeimoms su vaikų vežimėliais.

Čia taip pat numatomos vietos biotualetams, iš kurių vienas bus pritaikytas žmonėms su negalia.

Verslo lėšomis planuojama įrengti vandens slidžių su lynu sporto infrastruktūrą.