Lietuvoje

2020.04.04 08:31

Čaplinskas kol kas optimistinių prognozių dėl COVID-19 nežada: mes dar tik kylame į viršų

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.04.04 08:31

Lietuvoje nustatytų užsikrėtimo COVID–19 atvejų skaičius 771. Iki šiol nuo koronaviruso mirė 9 žmonės, pasveiko 7. Profesorius Saulius Čaplinskas LRT RADIJUI teigia, jeigu būtų atlikta daugiau tyrimų, patvirtintų užsikrėtimo atvejų būtų dar daugiau.

„Šiame etape mane jaudina tai, kiek yra tokių asmenų, kurie patys neįtaria, arba, sakykime, pajutę karščiavimą vartojo vaistus temperatūrai mažinti. Galbūt patys to nežinodami galėjo paskleisti virusą savo artimiesiems. Lygiai taip pat virusas gali būti paskleistas gydymo įstaigose“, – LRT RADIJUI teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius, profesorius S. Čaplinskas.

„Liūdina tai, kad atlikus analizę 375 Kinijos miestų, buvo nustatyta, kad 86 proc. patvirtintų atvejų buvo besimptomiai arba su lengvais simptomais. Taigi tikimybė, kad pas mus tokių nediagnozuotų atvejų daug daugiau, yra didelė. Kinijos pavyzdys rodo, kad net 79 proc. tolesnių užsikrėtimo atvejų būtent ir buvo nuo tokių asmenų, kurie neturėjo simptomų arba jie buvo lengvi“, – tęsė profesorius.

Šią savaitę buvo atsargiai užsiminta apie karantino sąlygų sušvelninimą. S. Čaplinskas teigia, kad visgi negalima nuolat gyventi karantino sąlygomis, kad visai nežlugtų ekonomika. Profesoriaus teigimu, būtų geriausia, kad tikrasis viruso plitimo pikas būtų pasiektas „kuo švelniau ir kuo vėliau.“

„Kitas dalykas, kad mes norėtume karantino sąlygas sušvelninti ar išvis jų atsisakyti kuo greičiau. Dabar turėti kažkokių labai optimistinių prognozių pagal tai, kiek diagnozuojame su mažais diagnozavimo pajėgumais... tai visiems turbūt aišku, mes dar tik kylame į viršų. Kiek ilgai kilsime į tą viršų yra kitas klausimas. Viskas priklauso nuo mūsų pačių, kaip mes įsiklausom, kaip elgiamės, kad neplatintume viruso“, – sako S. Čaplinskas.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Taip pat skaitykite

Visą pokalbį galite klausytis LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.