Lietuvoje

2020.04.04 07:56

Lietuvoje patvirtintas 771 koronaviruso atvejis

atnaujinta 19.16
LRT.lt, BNS, LRT RADIJAS2020.04.04 07:56

Lietuvoje nustatytų užsikrėtimo COVID–19 atvejų skaičius 771. Iki šiol nuo koronaviruso mirė 9 žmonės, pasveiko 7.

Šeštadienio 7 val. duomenimis, per praėjusią dieną buvo nustatyti nauji 75 atvejai. Iš viso per penktadienį ištirti 2944 ėminiai dėl koronaviruso.

Iš viso nuo epidemijos pradžios ištirta 21 tūkst. 376 ėminiai. Šalyje mirė devyni koronavirusu sirgę asmenys, pasveiko septyni.

„Šiame etape mane jaudina tai, kiek yra tokių asmenų, kurie patys neįtaria, arba, sakykime, pajutę karščiavimą vartojo vaistus temperatūrai mažinti. Galbūt patys to nežinodami galėjo paskleisti virusą savo artimiesiems“, – LRT RADIJUI teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius, profesorius Saulius Čaplinskas.

Penktadienio rytą pateiktais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje buvo užfiksuoti 696 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.

Per ketvirtadienį patvirtinta naujų ligos atvejų – 47. Per ketvirtadienį ištirta – 2809. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 18432. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Taip pat skaitykite

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas savo „Facebook“ paskyroje dalinosi, kad šeštadienį, savivaldybės žiniomis, COVID-19 infekcija buvo nustatyta Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios medicinos pagalbos darbuotojui.

„Asmuo prieš tai nebuvo išvykęs į užsienį, todėl tai yra pirmasis klasterinis (vietinis) užsikrėtimas. Pagal pirminę informaciją asmuo neturėjo kontaktų su sergančiais arba grįžusiai iš užsienio, todėl kol kas negalima nustatyti, kaip GMP darbuotojas užsikrėtė.

Balandžio 2d. asmuo pajuto pirmuosius COVID-19 požymius; balandžio 3 d. Tauragės mobiliame punkte buvo paimtas ėminys;

Balandžio 4 d. gauta informacija apie užsikrėtimą.

Šiuo metu asmuo gydomas ambulatoriškai. Kolegos (6 asmenys) ir kiti žmonės, kurie turėjo tiesioginį kontaktą, yra informuoti apie privalomą saviizoliaciją, jiems bus atlikti COVID-19 tyrimai. NVSC vykdo epidemiologinį tyrimą, renka duomenis apie GMP iškvietimus ir susisieks su visais asmenimis, kurie turėjo kontaktą. GMP gydytojai visais atvejais dirba su apsauginiais skydeliais ir kaukėmis", – rašė meras.

Jis džiaugėsi, kad atsakymas buvo gautas jau kitą dieną po ėminio mobiliajame punkte paėmimo. „Kaip matome, klasterinius atvejus identifikuoti ir atsekti daug sudėtingiau, todėl tyrimų greitis tampa labai aktualus, siekiant suvaldyti viruso plitimą“, – teigė D. Kaminskas.