Lietuvoje

2020.04.03 23:14

Grubliauskas pasidalijo žinia apie svarbius apribojimus Klaipėdos universitetinėje ligoninėje

LRT.lt 2020.04.03 23:14

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas penktadienio vakarą pasidalijo žinia apie svarbius pakeitimus, susijusius su laikinai stabdoma Klaipėdos universitetinės ligoninės skubios ir neatidėliotinos pagalbos skyriaus veikla.

Svarbūs pakeitimai, kaip savo socialinio tinklo paskyroje informuoja Klaipėdos meras, įsigalioja jau nuo balandžio 4 dienos. Jie, pasak jo, nebus paskutiniai.

Pateikiame V. Grubliausko skelbiamą informaciją:

„1. Nuo 2020-04-04 8.00 val. laikinai sustabdoma Klaipėdos universitetinės ligoninės skubios ir neatidėliotinos pagalbos skyriaus centriniame korpuse Nr.1 (Liepojos g. 41) veikla iki visų stacionarizuotų pacientų išrašymo.
2. Pacientams, kurie šiuo metu gydomi pagrindinio korpuso stacionaro skyriuose, tęsiama reikalinga specializuota medicinos pagalba iki jų išrašymo.
3. Skubios medicinos pagalbos teikimą nuo 2020-04-04 8.00 val. užtikrina Respublikinė Klaipėdos ligoninė (pagal susitarimą su Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriumi D. Steponkumi).
4. Pacientai, kuriems reikalinga skubi medicinos pagalba, kurios pagal savo asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo apimtis negali suteikti Respublikinė Klaipėdos ligoninė, nukreipiami į artimiausią reikiamą pagalbą suteikti galinčią asmens sveikatos priežiūros įstaigą.
5. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje akušerinės pagalbos teikimo tvarka korpuse Nr.2 (Liepojos g. 43) nesikeičia.
6. COVID19 įtariamų ir sergančių pacientų priėmimo ir gydymo tvarka Klaipėdos universitetinėje ligoninėje nesikeičia.
7. Onkologinės pagalbos teikimo tvarka dienos stacionaro chemoterapijos ir radioterapijos ambulatoriniams pacientams Klaipėdos universitetinėje ligoninėje nesikeičia.“

Dėl galimų karantino reikalavimų nesilaikymo – patikrinimas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje

Sulaukus skundų iš medikų bendruomenės ir pacientų dėl galimai nesilaikomų saugos reikalavimų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), kurioje gydomi koronavirusu užsikrėtę žmonės, pranešta, kad imamasi papildomų priemonių siekiant stabdyti galimą koronaviruso plitimą šioje gydymo įstaigoje, penktadienį skelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

Tokį sprendimą priėmė valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Šįryt, t. y. balandžio 3 d., pasirašytu operacijų vadovo sprendimu Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir jai pavaldaus Higienos instituto specialistai įpareigoti atlikti epideminės situacijos, infekcijos kontrolės reikalavimų laikymosi ir atvejų valdymo įvertinimą. Tyrime taip pat dalyvaus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad gydymo įstaigų, kuriose dirbama su koronavirusu užsikrėtusiais pacientais, medikai ir pacientai turi griežtai laikytis karantino metu taikomų reikalavimų – neturi būti laisvai judama tarp skyrių, kuriuose atskirai gydomi koronavirusu užsikrėtę ir neužsikrėtę žmonės.

Ministro A. Verygos teigimu, gydytojų ir pacientų gyvybės yra didžiausias turtas, todėl visi privalome būti atsakingi ir laikytis karantino metu taikomų apribojimų, kad būtų saugomos žmonių gyvybės.

„Tad gavus pranešimų iš gydytojų ir pacientų, kad šioje gydymo įstaigoje galimai nesilaikoma karantino metu privalomų laikytis saugos reikalavimų, atsakingai įvertinus turimą informaciją, nedelsiant inicijuotas patikrinimas, kurio metu bus atsakyta į visus kylančius klausimus“, – sako ministras A. Veryga.

Klaipėdos savivaldybei pavaldi Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) yra viena iš penkių pagrindinių ligoninių, kurioje gydomi koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, šiuo metu ten gydomi 58 užsikrėtusieji koronavirusu, o iš viso šios įstaigos stacionare šiuo metu yra 314 pacientų.