Lietuvoje

2020.04.03 20:01

Į Trakus prašoma nevažiuoti: lankytojų srautai yra tokie, kad atstumo laikytis sudėtinga

Trakų savivaldybė per karantiną prašo gyventojų atsisakyti nebūtinų laisvalaikio išvykų į Trakus.

Savivaldybė ypač nerimauja dėl ateinančios savaitės, kai prognozuojama keliolikos laipsnių šiluma.

Trakų rajono merė Edita Rudelienė nurodo, kad miestas intensyviai ruošiasi didesniam atvykstančiųjų skaičiui.

„Labai bendradarbiaujam su policija, su savanoriais, su šauliais. Pajėgos tikrai bus sustiprintos. Policijos bus praktiškai dvigubai. Visada jungiasi ir Vilniaus kelių policininkai ir šauliai, 50 savanorių“, – pasakoja merė.

E. Rudelienė pabrėžė, kad nors pirmiausia taikomi įspėjimai karantino pažeidėjams, tačiau įsigaliojus naujam kodeksui gali būti skiriamos ir piniginės baudos.

Trakų rajono merė prašo atsisakyti laisvalaikio išvykų į miestą: niekada negalvojau, kad teks to prašyti

„Prašau susilaikyti nuo nereikalingų apsilankymų, o jeigu atvykote į gamtą, laikykitės atstumo, nesiburkite, nesiburiuokite, jokiu būdu neorganizuokite piknikų, kaip tai buvo praeitą savaitgalį“, – prašo merė.

Pasak merės, žmones traukia gamta. „Pačiam Trakų mieste didelės problemos nėra. Žmonės renkasi į gamtą – į pažintinius takus, paežeres, parkus“, – nurodo E. Rudelienė.

„Mašinų, lankytojų srautai yra tokie, kad karantino metu atstumo laikytis išėjus pavyzdžiui į Varnikų taką yra sudėtinga“, – pastebi ji.

Merė nurodo, kad Trakuose nustatyti 3 koronaviruso užsikrėtimo atvejai – rajone 2, o mieste – 1.

Penktadienį pateiktais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra užfiksuoti 696 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.

Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų – 47.

Per vakar dieną ištirta – 2809.

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 18432.

LRT.LT primena, kad už karantino taisyklių pažeidimą baudos fiziniams asmenims siekia nuo 500 iki 1500 Eur, juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 Eur.

Administracinių nusižengimų protokolus galės surašyti policijos pareigūnai.

Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja einant į viešumą visada dėvėti apsaugines kaukes, respiratorius ar kitas nosį ir burną dengiančias priemones, vienkartines pirštines. Taip pat kiek įmanoma dažniau reikia plauti ar dezinfekuoti rankas, vėdinti patalpas.

Raginama likti namuose, kiek įmanoma vengti ėjimo į viešumą.

Bendraujant su kitais asmenimis būtina palaikyti dviejų metrų atstumą. Gyventojai parkuose ar kitose atvirose viešose vietose gali lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis.