Lietuvoje

2015.10.08 00:07

Švedijos karalius tostą kėlė už prezidentę, Lietuvą ir jos žmones

Per iškilmingą vakarienę prezidentūroje, sakydamas tostą, Švedijos karalius pabrėžė, kad nuolat intensyvėja Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių bendradarbiavimas. O Lietuvą ir Švediją jungia stiprūs istoriniai ryšiai. Tačiau, pasak Carlo XVI Gustafo, ne mažiau svarbi dabartis ir ateitis. Abi šalys gyvena prie tos pačios jūros, turi tuos pačius kaimynus ir susiduria su panašiais iššūkiais.

„Švedija ir Lietuva vis labiau stengiasi kartu gerinti jūros aplinkosaugą, sujungti ir veiksmingiau išnaudoti mūsų energetikos sistemas. Dabar tiesiama bendra elektros jungtis „Nordbalt“ bus pradėta eksploatuoti šių metų pabaigoje. Ji taps tiltu, jungiančiu Šiaurės ir Baltijos valstybių energetikos sistemas.

Mes su karaliene nekantriai laukiame trečiosios mūsų vizito dienos, kai, lankydamiesi Klaipėdoje, galėsime įsigilinti į šiuos klausimus.

Noriu tvirtai pasakyti, kad mums didelė garbė būti jūsų svečiais ir vėl atvykti į Lietuvą valstybinio vizito. Norėčiau pakelti taurę už jus, ponia prezidente, už Lietuvos Respubliką ir už Lietuvos žmones. Į sveikatą!“– tostą sakė garbingas Lietuvos svečias.

Prezidentūroje vyko iškilminga vakarienė Švedijos karaliaus Karlo XVI Gustavo ir karalienės Silvijos garbei. Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad popietę prasidėjęs valstybinis karališkasis vizitas įtvirtina šalių bendrystę. Šalies vadovė karališkąją porą vaišino stirniena ir pačios marinuotais baravykėliais.