Lietuvoje

2020.04.03 16:33

Surplys: sekmadienį mobiliuose patikros dėl koronaviruso punktuose bus registruojama mažiau žmonių

atnaujinta 17.09
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.04.03 16:33

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys pranešė, kad sekmadienį mobiliuose patikros dėl koronaviruso punktuose bus registruojama mažiau žmonių negu įprasta tam, kad laboratorijos spėtų ištirtų jau susikaupusius mėginius.

„Sekmadienį mobiliuosiuose punktuose bus registruojama mažiau pacientų, kad laboratorijos galėtų sumažinti savo atsilikimą ir tuos mėginius, kurie buvo anksčiau paimti, juos būtų galima ištirti“, – penktadienį spaudos konferencijoje pranešė G. Surplys.

Anot jo, tai yra sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas. G. Surplys vėliau patikslino, kad mobilių patikros punktų veikla lėtinama tik sekmadienį.

G. Surplys patikino, kad nė jau anksčiau paimtas mėginys nedings, jų galiojimas nepasibaigs ir visi jie bus ištirti.

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas taip pat pranešė, kad artimiausiu metu Sveikatos apsaugos ministerija nustatys reglamentą, siekiant nustatyti, kurie mėginiai dėl koronaviruso turėtų būti ištirti prioriteto tvarka.

„Tai priklausys nuo to, kokius simptomus jaučia asmuo, kaip rimtai jis serga, kokiai rizikos grupei jis priklauso ar nepriklauso“, – pažymėjo G. Surplys.

Penktadienio ryto duomenimis, Lietuvoje fiksuoti 696 koronaviruso atvejai.

Vilniaus savivaldybė: testų kiekis sumažės dvigubai

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja gavusi Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymą trumpinti trijų sostinėje veikiančių mobilių patikros punktų dėl COVID-19 darbo laiką perpus – vietoje 12 val. dirbti tik 6 val., nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Tokiu būdu Vilniuje mobiliuose punktuose atliekamų testų kiekis mažės dvigubai – nuo iki šiol galimų 450 – iki maždaug 220.

Vilniaus miesto savivaldybė anksčiau informavo, kad nesulaukia pakankamo norinčiųjų išsitirti srauto iš 1808 numerio, todėl pakvietė ministeriją leisti tirti papildomai tris grupes: medikus, sergančiųjų šeimos narius ir užsieniečius.

Dėl platesnio rato tiriamųjų dar tarsis

G. Surplys spaudos konferencijos metu kartojo, kad Vilniaus miesto savivaldybė nurodymą iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl mobilių patikos punktų darbo sutrumpinimo gavo dėl tos pačios priežasties, tai yra siekiant, kad laboratorijos ištirtų jau paimtus mėginius.

„Dėl to yra paprašyta savaitgalį sustabdyti arba prilėtinti mėginių ėmimą, kad laboratorijos galėtų panaikinti arba bent sumažinti tą atsilikimą, ištirdamos tuos mėginius, kurie jau yra paimti“, – kartojo G. Surplys.

Vyriausybės atstovas, paklaustas, ar yra galimybė leisti papildomai dėl koronaviruso tirti medikus, jų šeimos narius, užsieniečius, ko prašė Vilniaus miesto savivaldybė, patikino, kad dėl to yra kalbamasi.

„Sveikatos apsaugos ministerija išanalizuos tą situaciją, dialogas, mano žiniomis, vyksta ir tikiuosi, kad bus priimtas geriausias sprendimas“, – tvirtino G. Surplys.