Lietuvoje

2020.04.03 16:12

Mokytoja apie nuotolinį mokymą: naujus mokymo įgūdžius bus galima panaudoti ir ateityje

Praėjo pirmoji nuotolinio mokymosi savaitė. Jos metu paaiškėjo, kad ne visi moksleiviai turi kompiuterius, stringa elektroniniai dienynai, mokytojams padidėjo darbo krūvis, iš mokyklos suolo į elektroninę erdvę persikėlė ir patyčios.

Švietimo ministerijai, verslui ir nevyriausybinėms organizacijoms sujungus pajėgas, penktadienį pirmoji 2 tūkst. kompiuterių siunta išsiųsta į moksleivių namus.

Nacionalinei švietimo agentūrai už norimą kainą pavyko nupirkti tik apie 3 tūkst. nešiojamųjų kompiuterių, nors planuota – 20 tūkst. Todėl, pasak laikinojo įstaigos vadovo Vaino Brazdeikio bus įsigyta daugiau planšečių.

Kilus mokinių ir tėvų nepasitenkinimui dėl stringančio nuotolinio mokymo, ministerijos atstovai teigia, kad kol kas nėra sprendimo nutraukti šio proceso ar atidėti mokymąsi į kitus mokslo metus. Pabrėžiama, kad abiturientų egzaminai vyks, tik sprendžiama, kokiu metu tai geriausia daryti.

Mokytojai įžvelgia ir šviesiąją karantino pusę: naujus mokymo įgūdžius ir programas bus galima panaudoti ir ateityje.

Pasak mokytojos Marijos Serbintaitės daugiau iššūkių atsiranda dirbant su jaunesniais mokikiais. „Su mažesniaisiais, jaunesnėmis klasėmis kaip penktokai šeštokai, tai iš tikrųjų kyla daugiau iššūkių, reikia daugiau skirti laiko paaiškinti mokiniams, kaip reikia prisijungti. Man kilo šiaip pirmadienį iššūkis su šeštokais kaip prie „Google Classroom“ prisijungti, kaip tinkamai atsisiųsti užduotį“, – nurodo mokytoja.

Tačiau atkreipia dėmesį, kad tai buvo pirmadienį, t. y. pirmą nuotolinio mokymo dieną. „Tai natūralu, kad tų iššūkių kyla“, – teigia mokytoja.

Pasak jos, su vyresnėmis klasėmis dirbti paprasčiau.

„Jie labai greitai susigaudo, plius mano mokykla nusprendė, kad mes naudosime tik tris priemones, tai yra „Zoom“, „Google Classroom“ ir „Team“, tai šiuo atveju paprasta suprasti, nes visi mokytojai naudoja tas pačias programas“, – aiškina M. Serbintaitė.