Lietuvoje

2015.10.07 18:00

Į NATO tarptautinę misiją išlydėti kariai

LRT.lt2015.10.07 18:00

Logistikos valdyboje vyko keturioliktojo Nacionalinės paramos elemento karių (NPE-14) išlydėtuvių į NATO tarptautinę misiją Afganistane ceremonija, rašoma pranešime spaudai.

„Mažėjant Lietuvos karių kontingentui Afganistane, mažėja ir nacionalinės paramos misiją atliekančių karių skaičius. Pirmą kartą elementas sudarytas tik iš dviejų karių, tačiau tai nereiškia, kad sumažėja atsakomybė ar atliekamų užduočių reikšmė mūsų šaliai“, ­– renginio metu sakė Logistikos valdybos Štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Valdas Dambrauskas.

Lietuvos kariuomenės Nacionalinis paramos elementas Afganistane – tai nedidelė Lietuvos karių grupė, atliekanti gyvybiškai svarbų darbą misijos rajone. Jų užduotis yra teikti logistinę paramą Afganistane tarnaujantiems Lietuvos kariams. Spalio pabaigoje į misiją išvykstantis keturioliktas karių vienetas suformuotas Logistikos valdybos karių pagrindu. NPE-14 vadovauti paskirtas majoras Saulius Gurauskas.

Nacionalinės paramos elementas Lietuvos kariuomenėje buvo įsteigtas 2009 m., siekiant užtikrinti efektyvesnį Lietuvos karinių vienetų, tarnaujančių tarptautinėse operacijose, logistinį aprūpinimą ir šio aprūpinimo kontrolę.

Per 11 metų trukusią Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. santr. ISAF) misiją Lietuvos kariuomenės logistikos specialistai kartu su sąjungininkais įrodė, kad NATO vykdomos kolektyvinės logistikos operacijos yra svarbus sėkmingos misijos veiksnys.

Nuo šių metų pradžios NATO Afganistane pradėjo naują misiją „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support Mission, RSM), kurios pagrindinis tikslas – mokyti, patarti ir remti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, ministerijas ir kitas valdžios institucijas.

Tarptautinėse operacijose dalyvauja apie 50 karių

Afganistane, mokymo misijoje „Tvirta taika“ dalyvauja 21 karys, tarnaujantys įvairiose pareigose, daugiausiai štabo karininkai, logistinės paramos specialistai ir ryšių specialistai. NATO vadovaujamos operacijos Kosove (KFOR) štabe tarnauja vienas Lietuvos karys.

Europos Sąjungos kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje ATALANTA šiuo metu priskirti iš viso 20 karių, dauguma jų tarnauja Autonominėje laivo apsaugos grupėje, kiti kariai rūpinasi logistine parama, taip pat du karininkai tarnauja štabuose laive ir vadavietėje.

ES mokymo misijoje Malyje (angl. EU Training Mission Mali) tarnauja trys kariai – judėjimo kontrolės specialistas štabe Bamake ir instruktoriai Kulikore.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.