Lietuvoje

2020.04.03 15:35

Kasiulevičius įvertino ministerijos respiratorių medikams skirstymą: kai kur jie turėtų pakeisti vienkartines kaukes

LRT.lt 2020.04.03 15:35

Penktadienį Vyriausybės ekspertų darbo grupėje svarstyta kaip naudoti asmens apsaugos priemones priklausomai nuo medikų teikiamų paslaugų.

Projekte numatyta, kad FFP2 respiratorius naudotų tik IV saugumo lygio medikai. Šiam projektui nepritarė Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto prodekanas prof. Vytautas Kasiulevičius.

„Mano nuomone, medikai, kurie priklauso II saugumo lygiui (ambulatorines ar stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurių metu patiriamas tiesioginis ar ilgalaikis kontaktas su pacientu (kur užtikrinamas „švarus“ (nesergančių COVID-19 pacientų srautas), teikiantys specialistai skubios pagalbos skyrių medicinos personalas, slaugos skyrių medicinos personalas GMP personalas, privalo naudoti bent jau FFP2 respiratorių, o ne vienkartines chirurgines kaukes kaip siūloma“, – savo feisbuko paskyroje nurodo profesorius.

Pasak jo, tik pritrūkus respiratorių galima būtų naudoti kaukes.

„Realybėje šie mūsų kolegos turi kontaktų su bet kokiais pacientais (niekas negali žinoti iš anksto jų pacientų „švarumo“ t. y. rizikos, kad serga COVID-19)“, – pabrėžia V. Kasiulevičius.

„Nepritariau, kaip pateikta SAM projekte, kad III saugos lygmens medikai:
– ASPĮ personalas, atliekantis AGP (dirbtinės plaučių ventiliacijos sąlygomis, atliekant intubaciją, vykdant tracheostomos ar intubacinio vamzdelio priežiūrą, endoskopinių procedūrų metu ir kt.) pacientams, išskyrus įtariamus ir patvirtintus COVID-19 atvejus
– specialistai, teikiantys ambulatorines ar stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas asmenims, turėjusiems artimą sąlytį su COVID-19 atveju ir neturintiems kvėpavimo takų infekcijų simptomų
– skubias odontologines paslaugas teikiantys specialistai
– operacijas ne COVID-19 pacientams atliekantis personalas
– su COVID-19 ligos atvejų ėminiais dirbantys laboratorijų darbuotojai
kvėpavimo takų apsaugai naudotų tik vienkartines medicinines (chirurginė) kaukes“, – rašo profesorius.

V. Kasiulevičius rekomenduoja, kad ir šiems medikams būtų užtikrinami FFP2 arba FFP3 klasės respiratoriai.

Anot jo, tokios pat nuomonės laikosi ir LSMU Kauno klinikų atstovai.