Lietuvoje

2020.04.03 15:02

Garliavoje duris atvers karščiavimo klinika

atnaujinta 16.37
Birutė Mačienė, ELTA 2020.04.03 15:02

Nuo ateinančio pirmadienio Garliavoje veikti pradės Kauno rajono karščiavimo klinika. Į ją galės kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys Kauno rajono gyventojai, nepriklausomai nuo to, kurią pirminės sveikatos priežiūros įstaigą jie yra pasirinkę.

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Šarūno Šukevičiaus įsakymu, paslaugą teiks Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras, bendradarbiaudamas su Respublikine Kauno ligonine ir Kauno rajono sveikatos priežiūros įstaigomis.

„Matydami tokios klinikos reikalingumą, sutelkėme jėgas, kad ji būtų atidaryta kuo greičiau. Už partnerystę dėkoju Respublikinės Kauno ligoninės generalinei direktorei Dianai Žaliaduonytei, Garliavos pirminio sveikatos priežiūros centro direktorei Nijolei Kliučienei, mūsų savivaldybės gydytojai Mildai Labašauskaitei, kuri taip pat įdėjo daug pastangų, kad atsirastų ši klinika“, – kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Į karščiavimo kliniką, įsikūrusią Vytauto gatvėje, Garliavoje, galės atvykti karščiuojantys (temperatūra 37,8⁰ C ir daugiau) 18-60 metų amžiaus gyventojai, pajutę bent vieną iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

Karščiavimo klinika dirbs kiekvieną dieną nuo 8 iki 20 val.

Dėl pacientų iki 18 metų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. O sukarščiavus 60 metų amžiaus ir vyresniam žmogui, būtina skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, ir jei tik reikės, ligonis greitosios pagalbos automobiliu bus nuvežtas į vieną iš didžiųjų ligoninių.

„Apsilankyti Kauno rajono karščiavimo klinikoje bus registruojami tik turintieji elektroninį šeimos gydytojo siuntimą. Susipažinęs su paciento situacija, gydytojas priims sprendimą, ar pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką. Koordinatorius susisieks su pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš vizito laiką.

Tiems, kurie negalės atvykti patys, transportą suteiks Kauno rajono savivaldybė“, – teigiama jos pranešime.

Atvykus į karščiavimo kliniką, reikės laikytis tam tikrų reikalavimų. Negalima išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Būtina turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu. Jį reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus tikrinami duomenys. Į karščiavimo kliniką galima užeiti tik gavus darbuotojo leidimą ir užsidėjus medicininę kaukę.

Klinikoje gydytojas atliks išsamų sveikatos patikrinimą ir, jei reikės, paskirs gydymą. Priklausomai nuo paciento sveikatos būklės, jis bus išleistas į izoliavimo vietą arba nukreiptas į gydymo įstaigą, gydančią sergančiuosius koronavirusine infekcija.

„Tikiu, kad karščiavimo klinika prisidės prie koronaviruso plitimo stabdymo, o galimai užsikrėtusieji pagalbą gaus greičiau“, – sakė Kauno rajono savivaldybės gydytoja M. Labašauskaitė.

ELTA primena, kad Kauno mieste, Šančiuose, įsteigta karščiavimo klinika priima tik šio miesto bei Kaišiadorių rajono gyventojus.

Penktadienį darbą pradėjo Karščiavimo klinika Kretingoje

Penktadienį duris atvėrė Kretingos karščiavimo klinika, įsikūrusi Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centre (Žemaitės al. 1).

Šiuo metu karščiavimo klinikos jau veikia Vilniuje, Kaune, Vilkaviškyje ir Raseiniuose. Apie kiekvieną naują darbą pradedančią Karščiavimo kliniką bus informuota atskirai.