Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.03 14:46

Grubliauskas: Klaipėdoje koronavirusas nustatytas dar 4 medicinos darbuotojams

Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas penktadienį informavo apie dar 4 koronavirusu užsikrėtusius medicinos darbuotojus uostamiestyje.

„Per šią naktį yra identifikuoti dar 4 susirgimo atvejai medikams – tai du gydytojai ir dvi slaugytojos iš Klaipėdos universitetinės ligoninės. Universitetinės ligoninės buvo prašoma daryti tam tikras išvadas, ekspertinius vertinimus dėl koronaviruso protrūkių kitose apskrities įstaigose, Skuode ir Palangoje. Procesas įgauna vis platesnį mastą“, – penktadienį spaudos konferencijos metu sakė V. Grubliauskas.

Klaipėdoje karščiavimo klinika bus įkurta Psichikos sveikatos centro patalpose

V. Grubliauskas po kelias dienas trukusios įtampos dėl Karščiavimo klinikos įsteigimo uostamiestyje, penktadienį informavo, kad ši klinika bus įsteigta Psichikos sveikatos centro patalpose.

Tuo tarpu Respublikinėje Klaipėdos ligoninė, kurios Tuberkuliozės filiale iš pradžių buvo svarstyta įkurti Karščiavimo kliniką, aprūpins Psichikos sveikatos centrą reikalinga įranga, pažymėjo V. Grubliauskas.

„Šitų klausimų sprendimas buvo koordinuojamas tiek su sveikatos apsaugos ministru, tiek iš dalies dalyvaujant bei žinant situaciją ir su premjero komisija. Šiandien tame procese aktyviai dalyvaujant ir prezidentui, šis klausimas išjudėjo iš mirties taško“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė V. Grubliauskas, pavadinęs galutinį sprendimą „geranoriškumo pavyzdžiu“.

„Vieta, kurią jau šiandien galime įvardinti, kur tikrai bus teikiama ši paslauga – (...) Klaipėdos psichikos sveikatos centro patalpos. Čia bus įrengta Karščiavimo klinika. Kad ją ten įrengtume, tikrai reikėjo nueiti nelengvą kelią“, – pažymėjo Klaipėdos miesto meras.

Jo teigimu, anksčiau apie šias patalpas, kaip potencialiai tinkančias karščiavimo klinikai, nėjo kalba, nes jos neatitinka visų reikalavimų.

„Tos patalpos ne visiškai buvo sertifikuotos, nenagrinėtos radiologinio tinkamumo kontekste, taip pat komunikacijų pravedimo kontekste. Nėra rentgeno ir kraujo laboratorijos“, – sakė V. Grubliauskas.

Meras pažymėjo, kad Respublikinė Klaipėdos ligoninė aprūpins įkurtą Karščiavimo kliniką mobiliuoju rentgeno aparatu, padės jį įrengti.

„Tikiuosi, kad visi pajungimo darbai bus baigti ateinančią savaitę ir ateinančią savaitę ši klinika pradės veikti“, – teigė V. Grubliauskas. Klinika, anot jo, dirbs kasdien.

Klinikos steigimo koordinatorius: pastatas atitinka visus reikalavimus, išskyrus radiacinės saugos

Procesą koordinuojantis Jūrininkų ligoninės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytojas Saulius Dabravalskis sako, kad pastatas, kuriame steigiama Karščiavimo klinika, atitinka visus, išskyrus radiacinės saugos, reikalavimus.

„Įvertinus pastatą, kuris skirtas Karščiavimo klinikos paslaugoms teikti, jis atitinka reikalavimus, išskyrus radiacinės saugos reikalavimus. Tikiuosi iš Radiacinio saugos centro supratingumo ateityje mums bendradarbiaujant ir leidžiant paslaugas teikti“, – sakė S. Dabravalskis.

Jo teigimu, karščiavimo klinikoje bus atliekami kraujo laboratoriniai tyrimai.

„Šuo metu sprendžiamas klausimas, kaip tai geriau padaryti – ar express diagnostika, jeigu tai bus įmanoma. Jei nepavyks, tyrimus atliksime patys mūsų laboratorijoje. Ir trečias variantas – pagal sutartį su privačia laboratorija. Bus pasirinktas geriausias variantas“, – sakė jis.

Komandą, kuri karščiavimo klinikoje teiks paslaugas, sudarys gydytojai, slaugytojai ir slaugytojų padėjėjos, taip pat koordinatorius. S. Dabravalskio teigimu, pagalbos bus prašoma iš visos Klaipėdos miesto privačių ir viešųjų įstaigų, nes bus būtina rotacija.

„Jeigu regionas, Skuodas, Palanga prisijungs prie šios paslaugos gavimo, tai taip pat turės būti pajungti ir šių miestų viešų ir privačių įstaigų medikai, kurie galės padėti atlikti tą darbą“, – sakė S. Dabravalskis.

„Medikai turi būti ne vyresni kaip 60 metų amžiaus, todėl jų skaičius gali būti ribotas. Prašyčiau visų atidžiai vertinti šią situaciją ir atrinkti darbuotojus, kurie padės atlikti šią pareigą“, – pažymėjo jis.

S. Dabravalskis pridūrė, kad asmens apsaugos priemonės turi būti užtikrinamos, nes klinikoje dirbanti komanda turės tiesioginį ryšį su galimai sergančiais COVID–19.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi