Lietuvoje

2020.04.03 13:49

Pagrindines greitosios medicinos pagalbos stotis pasieks 7,5 tūkst. „Intersurgical“ kaukių-filtrų

LRT.lt2020.04.03 13:49

Inovatorių „Intersurgical“ kaukės-filtrai netrukus pasieks ir GMP medikus, dirbančius su koronavirusu infekuotais pacientais. 5 pagrindinėms GMP stotims skirta po 1,5 tūkst. šių asmeninių pasaugos priemonių – iš viso 7,5 tūkst. kaukių-filtrų. Kaukes-filtrus gaus Vilniaus, Kauno miesto, Klaipėdos, Šiaulių bei Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotys, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Pasirašius Sveikatos apsaugos ministerijos ir „Intersurgical“ sutartį, per savaitę ši įmonė jau pateikė per 30 tūkst. naujai pagamintų kaukių-filtrų.

Kaukės-filtrai ligoninėms ir GMP medikams skirstomos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu.

Ketvirtadienį 25 tūkst. kaukių-filtrų, t.y. pirmoji dalis, paskirstyta 5 pagrindinėms ligoninėms – Santaros klinikoms, Kauno klinikinei ligoninei, Respublikinei Šiaulių ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei ir Klaipėdos universitetinei ligoninei, kuriose veikia infekcinių ligų padaliniai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad kovo 27 dieną pasirašyta sutartis su pasauline plataus medicininių gaminių asortimento, skirto kvėpavimo takams, kūrėja, gamintoja ir tiekėja „Intersurgical“, veikiančia Lietuvoje, dėl inovatyvių apsauginių kaukių-filtrų gamybos. Pagal sutartį numatoma įsigyti milijoną apsauginių kaukių-filtrų, šios priemonės bus paskirstytos šalies medikams, dirbantiems stengiantis sulaikyti koronavirusą (COVID-19) ir išvengti jo tolesnio plitimo.

Lietuvoje gaminamų kaukės-filtrai filtruoja ne mažiau kaip 99 proc. dalelių ore. Šią apsaugos priemonę galima nepertraukiamai naudoti iki 24 valandų. Ši kaukė-filtras yra skirti sumažinti bakterinių ir virusinių mikroorganizmų perdavimo riziką oro lašeliniu būdu. Ji skirta naudoti intensyvios priežiūros skyriuose, intensyvios terapijos skyriuose, skubios pagalbos skyriuose ir kitose susijusiose klinikinėse aplinkose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.