Lietuvoje

2020.04.03 12:06

Panevėžyje keturias dienas nėra naujų koronaviruso atvejų, Skorupskas tikisi, kad du pacientai pasveiko

atnaujinta 12.15
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.04.03 12:06

Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas pranešė, kad šiame mieste koronaviruso atveju nedaugėja, be to, sergantieji rodo pirmuosius pasveikimo požymius.

Šiuo metu Panevėžyje nuo COVID-19 gydomi septyni pacientai. Kaip sakė A. Skorupskas, šešių pacientų būklė yra lengva arba vidutinio sunkumo, vienas pacientas gydomas reanimacijoje.

„Džiugina tai, kad vakar dieną gavome du neigiamus atsakymus pirmiesiems savo pacientams. Šiandien ryte paimti antri tepinėliai, jei gausime į vakarą atsakymą neigiama, reiškia jie yra pasveikę“, – naujienomis dalijosi Panevėžio ligoninės vadovas.

A. Skorupskas taip pat sakė, kad paskutinis infekuotas pacientas Panevėžio ligoninėje paguldytas kovo 30 dieną, tai reiškia, kad jau keturias dienas Panevėžyje nėra nustatyta naujų koronaviruso atvejų.

„Galime daryti prielaidą, kad situacija teikia vilčių, kad galbūt mums pavyks išvengti blogiausio scenarijaus ir galėsime lengviau atsikvėpti. Bet tai yra tik pirmoji kregždė. Reikia laukti patvirtinimo, nes gali sekti antroji banga, kuri gali būti net didesnė už pirmąją bangą. Bet vis tiek norėtųsi šia džiugia žinia pasidalinti su Panevėžio krašto gyventojais“, – sakė A. Skorupskas. Jis kalbėjo, kad nuo pirmadienio nesulaukta ir kreipimųsi iš Biržų.

Ligoninės vadovas taip pat sakė, kad karantine, po pirmojo koronaviruso atvejo Panevėžyje, atsidūręs 51 medikas jau grįžo į darbą. Be to, A. Skorupskas pabrėžė, kad nė vienas Panevėžio ligoninės darbuotojas ar pacientas nėra užsikrėtę šioje ligoninėje.

Panevėžio ligoninės vadovas kalbėdamas apie apsaugos priemones, suteikiamas medikams, sakė, kad ligoninės sandėliai kiekvieną dieną yra papildomi priemonėmis iš valstybės rezervo, sulaukta ir siuntos iš Kinijos. A. Skorupskas sureagavo ir į informaciją, kad kai kurios ligonines pasiekiančios priemonės yra brokuotos.

„Jų trūkumas yra vienintelis. Su smulkesniu veidu tai viskas tvarkoje, nėra trūkumų. Jos sunkokai priglunda prie platesnių veidų. Jų kokybė yra nepriekaištinga“, – pats dėvėdamas vieną iš gautų kaukių sakė A. Skorupskas, pridurdamas, kad Panevėžio įmonės, bendradarbiaudamos su ligonine, pagamino apsauginius kostiumus medikams.