Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.03 11:55

Įsigyti norimo kiekio nešiojamų kompiuterių nuotoliniam mokymuisi nepavyko, bus perkamos planšetės

Ignas Jačauskas, BNS 2020.04.03 11:55

Nacionalinei švietimo agentūrai už norimą kainą pavyko nupirkti tik apie 3 tūkst. nešiojamų kompiuterių vietoj planuotų 20 tūkst. nuotoliniam vaikų mokymuisi, todėl bus įsigyta daugiau planšečių, sakė laikinasis įstaigos vadovas Vainas Brazdeikis.

Anot jo, trūkumas bus greičiausiai užpildomas įsigyjant pigesnius planšetinius kompiuterius.

„Viena sutartis jau yra, 10 tūkst. planšečių jau važiuoja, kitos sutartys irgi bus pasirašomos kitą savaitę. Yra daug sutarčių su ne vienu tiekėju. Turėtų būti dar 10 tūkst. planšečių ir apie kelis tūkstančius nešiojamų kompiuterių“, – BNS penktadienį teigė agentūros vadovas.

Pasak jo, agentūrai pavyko įsigyti apie 3 tūkst. nešiojamų kompiuterių už norimą 500 eurų kainą, bet dar tikimasi derybose sulaukti palankesnių pasiūlymų.

„Gavome apie 3 tūkstančius, planavome apie 10. Bet tikimės, kad tiekėjai dar pasitaisys, galbūt kažkiek pavyks. Vieną pirkome už sumą, ne didesnę nei 500 eurų, kainavo gal 10 ar 20 eurų mažiau“, – sakė V. Brazdeikis.

Iš viso Nacionalinė švietimo agentūra nuotoliniam mokymuisi praėjusią savaitę nusprendė nupirkti 35 tūkst. kompiuterių, jų trūksta socialiai remtiniems vaikams. Ankščiau skelbta, kad agentūra pirks 15 tūkst. planšetinių ir 20 tūkst. nešiojamų kompiuterių. Tačiau V. Brazdeikis sako, kad nepavykus rasti nešiojamųjų kompiuterių priimtina kaina, šios proporcijos keisis.

„Paprasčiausiai negavome tiek, kiek norėjome, pasiūlymų už tokią kainą, kokią norėjome. Bet iš principo, viskas juda, tiesiog santykis planšetinių ir nešiojamų kompiuterių gali kisti, bendras skaičius turi išlikti. Planšetės, kurios perkamos, už vienetą yra maždaug 185 eurai“, – tvirtino jis.

Pirmieji kompiuteriai - jau penktadienį

Agentūros vadovas taip pat patikino, kad apie 2 tūkst. pirmųjų įsigytų planšetinių kompiuterių savivaldybes turėtų pasiekti jau penktadienį. Dar tūkstantis verslo dovanotų įrenginių taip pat turėtų atkeliauti artimiausiu metu.

10 tūkst. pirmųjų planšečių „Galaxy Tab A“ įsigyta iš bendrovės „Telia“. Ji penktadienį pranešė, kad pirmieji 2 tūkst. įrenginių bus išdalyti jau penktadienį, o likusieji – per savaitę.

Dar 500 naujų planšečių „Telia“ dovanojo anksčiau, vykdant projektą „Mokykla namuose“, jie bus išdalyti taip pat artimiausiu metu.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas LRT penktadienį tvirtino, kad vaikus turėtų pasiekti ir 500 dėvėtų, bet gerai veikiančių planšetinių kompiuterių.

Lietuvoje nuo kovo 16-osios įvedus karantiną, mokyklose dvi savaites buvo paskelbtos atostogos, o nuo šio pirmadienio švietimo įstaigos vykdo nuotolinį mokymą. Daliai moksleivių neturint priemonių nuotoliniam mokymuisi, ministerija nusprendė nupirkti kompiuterių sunkiau gyvenančių šeimų vaikams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi