Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.03 11:12

Mobiliuose koronaviruso testavimo punktuose – laisvos vietos: reagentų yra, bet nėra ką tirti

atnaujinta 12.47
LRT.lt, BNS 2020.04.03 11:12

Mobiliuose punktuose daugėja laisvų laikų, kai galima atlikti tyrimą dėl koronaviruso nustatymo. Tai patvirtino ir Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas. Panaši situacija yra ir Marijampolė mobiliame punkte.

Kaip skelbia K. Žukauskas penktadienį Vilniuje iš 450 vietų užimta tik 180.

„Testų yra, testavimo vietų yra, testuojamų žmonių trūksta“, – sako jis.

Dar ketvirtadienį Marijampolės meras Povilas Isoda teigė, kad penktadienį buvo daug laisvų vietų tyrimams. Per dieną šiame punkte gali būti ištirta apie 100 žmonių.

Kauno mobiliajame punkte atidaroma trečioji linija, dvigubinamos kvotos

„Trečiąją mėginių paėmimo liniją nuspręsta atidaryti tame pačiame tyrimų punkte Kauno kempinge, Jonavos gatvėje. Matome, kad žmonėms čia patogu atvykti iš įvairių vietovių, procedūros vyksta tvarkingai, teritorija puikiai tinkama saugiam pacientų aptarnavimui“, – Kauno savivaldybės pranešime sako jos Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Paulius Keras.

Kaip teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, didinti apimtis leido „pakankamos reagentų atsargos, sklandus bei rezultatyvus Kauno klinikų laboratorijos darbas ir sėkmingas savivaldybės dialogas su gydymo įstaigomis, Sveikatos apsaugos ministerija bei kitomis institucijomis“.

Tyrimai galės būti atliekami ne tik galimus ligos simptomus naujai pajutusiems žmonėms, bet ir jau sergantiems bei persirgusiems pacientams, taip įsitikinant, ar šie jau visiškai pasveikę.

Kaune veikiančio mobiliojo patikros punkto medikų brigada iki šiol aptarnaudavo ir į Kauno oro uostą iš svetur sugrįžusius žmones, taip pat teko atlikti nemažai tyrimų viešbučiuose priverstinei saviizoliacijai trumpam apgyvendintiems kauniečiams.

Dabar šių funkcijų nebeliko, todėl, pasak savivaldybės, visas dėmesys bus sukoncentruotas į atvykstančius pacientus mobiliajame patikros punkte ir Karščiavimo klinikoje, veikiančioje Žemuosiuose Šančiuose, Kauno poliklinikos Šančių filiale (A. Juozapavičiaus pr. 72).

LRT.lt primena, kad norint priduoti ėminius mobiliame punkte pirmiausia būtina kreiptis telefonu 1808. Sprendimą dėl siuntimo tirtis pagal pateiktą informaciją priims karštosios linijos konsultantas.

Jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina.

Penktadienio rytą Lietuvoje buvo patvirtinti 696 koronaviro atvejai. 9 žmonės nuo COVID-19 mirė, 7 oficialiai laikomi pasveikusiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi