Lietuvoje

2020.04.03 10:18

Surplys: karantine – 276 gydymo įstaigų darbuotojai

atnaujinta 10.29
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.04.03 10:18

Penktadienio ryto duomenimis, šiuo metu karantine yra 276 gydymo įstaigų darubuotojai, pranešė Valstybės ekstremalių situacijų operacijų cento Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

„Šiuo metu karantine turime 276 gydymo įstaigų darbuotojus“, – penktadienį spaudos konferencijos metu sakė G. Surplys.

Penktadienio rytą pateiktais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra užfiksuoti 696 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.

Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų – 47. Per vakar dieną ištirta – 2809. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 18432.

Pasak G. Surplio, daugiausiai užsikrėtusiųjų fiksuota Klaipėdoje.

Surplys: šiuo metu karantine turime 276 gydymo įstaigų darbuotojus

Anot jo, Lietuva esą pasiekė rekordinį tyrimų dėl koronaviruso skaičių.

„Jeigu palygintume, kiek mes ištiriame milijonui žmonių per parą, tai lenkiame ir Italiją, ir Jungtines Amerikos Valstijas, ir Pietų Korėją“, – tvirtino G. Surplys.

G. Surplys priminė, kad nuo vidurnakčio įsigaliojo Vyriausybės sprendimas uždaryti sausumos kelius per Lietuvos ir Baltarusijos sieną, tačiau kirsti sieną išlieka galimybė, gavus specialų Lietuvos valstybės sienos apsaugos vado leidimą.

„Tam tikriems išskirtiniams atvejams gali būti išduodamas pasienio vado leidimas kirti sieną. Nuo vidurnakčio, kai užsidarė Lietuvos-Baltarusijos siena, yra išduoti dešimt pasienio vado leidimų grįžti į Lietuvą“, – kalbėjo Vyriausybės atstovas.