Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.03 10:01

Koryzna: nenustebkite – savaitgalį viešose erdvėse šaulių pamatysite daugiau

atnaujinta 11.02
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.04.03 10:01

Šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna teigia, kad šį savaitgalį viešose erdvėse, siekiant užtikinti karantino sąlygų laikymąsi, patruliuos daugiau šaulių negu įprastai.

„Savaitgalio metu nenustebkite savo miestų, miestelių viešosiose erdvėse matydami patruliuojant šiek tiek daugiau šaulių negu įprasta“, – penktadienį spaudos konferencijos metu kalbėjo G. Koryzna.

Jis teigė, kad Šaulių sąjunga sulaukė 17-kos savivaldybių prašymus padėti prižiūrėti viešąją tvarką, siekiant, kad gyventojai paisytų dėl koronaviruso grėsmės paskelbto karantino sąlygų. Anot G. Koryznos, savaitgalį patruliuojant viešose erdvėse bus pasitelkta papildomai daugiau kaip 120 šaulių.

G. Koryzna pasakojo, kad šauliai tapo vienais pirmųjų, kurie padėjo teisėsaugos pareigūnams patruliuoti gatvėse, užtikrinti viešąją tvarką, iškilus koronaviruso grėsmei. Anot jo, jau nuo vasario 7 d. šauliai pradėjo budėti Vilniaus ir Kauno oro uostuose, teikdami pagalbą Nacionalinės visuomenės sveikatos centro darbuotojams.

„Per tą laiką virš 2000 Šaulių sąjungos narių vykdė vienokią ar kitokią veiklą, teikė pagalbą“, – tikino G. Koryzna ir pridūrė, kad iš esmės kas antras suaugęs šaulys šiuo metu dirba visuomenei.

„Kiekvieną dieną nuo 160 iki 230 šaulių aktyvuojama įvairioms užduotims vykdyti“, – pridūrė Šaulių sąjungos vadas.

Patruliavimas šauliams nėra naujiena

Pasak G. Koryznos, šauliai padeda užtikrinti viešąją tvarką, mobiliuose patikros dėl koronaviruso punktuose, talkina karštosios linijos 1808 specialistams, su kitomis organizacijomis pristato maistą į namus saviizoliacijoje esantiems žmonėms, senjorams. Jis akcentavo, kad šauliai jau anksčiau buvo apmokyti policijos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, tad patruliavimas ir pagalba žmonėms, pasak G. Koryznos, jiems nėra naujiena.

Jo teigimu, šauliai negali sulaikyti karantino taisykles pažeidžiančių žmonių, bet tokius asmenis gali įspėti, perduoti informaciją teisėsaugos pareigūnams.

„Šauliai neturi įgaliojimų užkardyti arba sulaikyti, įspėti. Mes tiesiog patruliuojame ir žiūrime. Jeigu matome pažeidimus, turime tiesioginį ryšį su policijos pareigūnais ir savivaldybių viešosios tvarkos palaikymo specialistais, ir būtent šauliai tiesiog juos informuoja arba prieina prie piliečių įspėja, kad „Jūs darote vienokį ar kitokį nusižengimą“, mandagiai paprašome to nedaryti, nes tai pažeidžia karantino laikymosi sąlygas“, – aiškino G. Koryzna.

Šaulių sąjungos vadas dėkojo šauliams už darbą, maitinimo įstaigoms, kurios aprūpina šaulius maistu, žmonėms, kurie aukoja Šaulių sąjungai.

G. Koryzna tikino, kad šauliai apsaugos priemonėmis yra aprūpinami iš kelių šaltinių.

„Dėl apsaugos priemonių, tai didžiąją dalį apsaugos priemonių Lietuvos šaulių sąjunga gauna iš Sveikatos apsaugos priemonių arba savivaldybių. Nedidelę dalį mes patys, kaip Šaulių sąjunga, perkame ir aprūpiname šaulius“, – pasakojo Šaulių sąjungos vadas.

Penktadienio rytą pateiktais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra užfiksuoti 696 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.

Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų – 47. Per vakar dieną ištirta – 2809. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 18432.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi