Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.07 15:12

Siūlymas dėl europarlamentarų mandato netekimo užstrigo Vyriausybėje

ELTA 2015.10.07 15:12

Teisingumo ministerijos parengtas siūlymas, kad išrinktas į Seimą arba nuteistas europarlamentaras netektų mandato, užstrigo Vyriausybėje.  

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis šias pataisas pristatė trečiadienį Vyriausybės posėdyje, tačiau jų svarstymas tuo ir baigėsi – premjeras Algirdas Butkevičius pasakė, kad klausimą pirma turi apsvarstyti valdančiųjų partijų Politinė taryba.

„Mes turime atsižvelgti. Vis tiek yra pageidavimas iš Seimo pirmininkės ir iš kitų politikų, aš manau, kad kitą savaitę mes organizuosime Politinės tarybos posėdį ir galutinai nutarsime, ir po to įtrauksime į darbotvarkę“, – sakė premjeras.

J. Bernatonis pareiškė norįs pats pristatyti pataisas Politinėje taryboje ir premjeras žadėjo, kad tokia galimybė jam bus sudaryta. J. Bernatonis taip pat sakė pastebintis ketinimus šias pataisas „suvesti į absurdą“.

Pagal ministerijos siūlymą, be dabar nustatytų aplinkybių, europarlamentaro įgaliojimai nutrūktų, jeigu jis būtų išrinktas prezidentu arba Seimo nariu bei įsiteisėjus teismo nuosprendžiui, kuriuo europarlamentaras pripažintas kaltu padarius nusikalstamą veiką.

„Įstatymo projektu siekiama nustatyti naujus Europos Parlamento nario įgaliojimų netekimo pagrindus ir užtikrinti, kad Seime rinkėjų interesams atstovautų jų tiesiogiai rinkti atstovai (...). Todėl įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad Europos parlamento nario įgaliojimai nutrūksta, kai jis yra išrenkamas Respublikos Prezidentu ar Seimo nariu arba Europos Parlamento nariui įsiteisėja teismo apkaltinamasis nuosprendis už tyčinę nusikalstamą veiką. Teisinėje valstybėje turėtų būti užtikrinta, kad parlamentaras, kurį teismas nuteisė už kriminalinį nusikaltimą, praranda savo mandatą, nes nuteisti Europos Parlamento nariai negali turėti visuomenės pasitikėjimo, toliau užimdami tokias pareigas jie formuoja nepriimtinus moralės standartus“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje aiškino J. Bernatonis.

Šias pataisas dar pavasarį yra sukritikavęs Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis. Šios partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas yra vienintelis Europos Parlamento narys iš Lietuvos, šiuo metu sėdintis teisiamųjų suole – jis teisiamas už „juodąją buhalteriją“ Darbo partijoje ir sukčiavimą.

„Pataisos parengtos ir atskiriems europarlamentarams, ir atskiroms partijoms. Man atrodo, kad J. Bernatonis, kaip socialdemokratų atstovas, bijo artėjančių Seimo rinkimų“, – teigė europarlamentaras V. Mazuronis.

Jis mano, kad Teisingumo ministerijos siūlymą reikėtų išplėsti taip, jog Seimo nariai, kurie buvo nuteisti arba gavo tarybos nario ar mero vietą savivaldos rinkimuose, automatiškai netektų Seimo nario mandato.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16