Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.02 21:34

Linkevičius: pervežant medicinos reikmenis, turėtume sulaukti NATO orlaivių pagalbos

atnaujinta 22.16
BNS, ELTA 2020.04.02 21:34

Ketvirtadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris pirmą kartą Aljanso istorijoje vyko per saugaus ryšio vaizdo konferenciją.

Susitikimas buvo skirtas aptarti Aljanso atsaką į koronaviruso (COVID-19) pandemiją, situaciją Irake, Afganistane, NATO vaidmenį Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione. Ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis apie Rusiją, ginklų kontrolę, santykius su partneriais.

Pagal pranešimą, ministrai pabrėžė, kad COVID-19 pandemijos akivaizdoje NATO įsipareigojimai nesikeičia – Aljansas išlaiko veiklos tęstinumą ir toliau įgyvendina kolektyvinės gynybos, atgrasymo, krizių valdymo funkcijas, tęsia dalyvavimą stabilumo užtikrinimo ir mokymų operacijose. NATO priešakinės pajėgos Baltijos šalyse ir Lenkijoje, Baltijos oro policijos misija toliau vykdo veiklą.

L. Linkevičius pareiškė užuojautą labiausiai koronaviruso paveiktiems sąjungininkams – Italijai, Ispanijai – ir padėkojo paramą teikiančioms NATO narėms.

Ministras pabrėžė, kad Aljansas, nepaisant nieko, turi toliau patikimai užtikrinti savo misijų saugumą, tęsti operacijas, vykdyti savo įsipareigojimus. Tai pasakytina ir apie misijas Irake, Afganistane, Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione. Lietuva toliau tęs savo dalyvavimą ir įsipareigojimus.

„Esame dėkingi Kroatijos ir Vokietijos karo medikų komandai, kuri atvyko į Lietuvą su specialia įranga. Lietuva savo ruožtu ir toliau užtikrina visą priimančiosios šalies paramą Lietuvoje dislokuotiems NATO sąjungininkų kariams“, – sakė L. Linkevičius.

Pervežant medicinos reikmenis, turėtume sulaukti NATO orlaivių pagalbos

Pervežant kovai su koronavirusu reikalingus medicinos reikmenis ir įrangą, turėtume sulaukti NATO orlaivių pagalbos, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Man atrodo, kad netrukus mes ir pasinaudosime pervežimo oru galimybėmis ir mums, matyt, pagelbės kaip tik NATO orlaiviai. Artimiausiu metu tas turėtų įvykti“, – BNS ketvirtadienio vakarą telefonu sakė ministras.

Jis taip pat teigė, kad šalims reikalingos pagalvos koordinavimui buvo sukurta tikslinė grupė Vyriausiajame Sąjungininkų pajėgų Europoje štabe (SHAPE).

Ministras kartu su kitais NATO šalių diplomatijos vadovais ketvirtadienį nuotoliniu būdu aptarė, kaip aljansas galėtų padėti šalims suvaldyti koronaviruso krizę.

„Tačiau čia tik vienas iš posėdžio aspektų. Kalbėjome ne tik apie virusą, kalbėjome ir apie visas operacijas, apie Iraką, Afganistaną, Artimuosius Rytus, Šiaurės Afriką, gynybos planavimą, apie dezinformaciją“, – teigė L. Linkevičius.

Jis taip pat sakė pasiūlęs sąjungininkams naudotis Lietuvos patirtimi kovojant su melagingomis žiniomis per platformą „Debunk“ („Demaskuok“).

Be kita ko, nuotoliniu būdu buvo aptarta ir Rusijos grėsmė, kibernetinio saugumo klausimai.

„Daugelis minėjo, kad krizės laikotarpiu, deja, nesibaigė ir tie konfliktai, kurie vyksta. Matome ir agresyvius Rusijos veiksmus Donbase – jie neslobsta, papildomai atsiranda trikdžiai, susiję su netikrų žinių skleidimu, naudojantis krize – mes irgi turėjom tą patirtį“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Virš šimto turėjom tokių pavyzdžių, tokios intervencijos, kur mėginama diskredituoti mūsų medicinos sistemą, suabejoti saugumo situacija“, – pridūrė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi