Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.02 19:50

Šimonytė apie derybas dėl medikų algų: bandymas neįvyko, nes kvietusioji pusė neatėjo

LRT.lt 2020.04.02 19:50

„Ką gi, tango bandymas neįvyko, nes kvietusioji pusė neatėjo“, – apie derybas su valdančiaisiais savo feisbuke pasidalino parlamentarė Ingrida Šimonytė.

Ketvirtadienį premjeras Saulius Skvernelis paskelbė, kad bus ankstinamas medikų algų didinimas – jas nuspręsta mokėti nuo balandžio mėnesio. Tačiau I. Šimonytė pastebi, kad šis pažadas jau buvo numatytas prieš rinkimus.

„Būtent to siekėme dar tvirtinant PSDF biudžetą, tiesa, nuo sausio pirmosios, tačiau tuomet į rinkimus besiorientuojanti valdžia nutarė atidėti, kad galbūt rinkimų dieną kuo daugiau medikų tai prisimintų (neveltui mokslininkai sako, kad atlyginimo padidinimą žmonės prisimena maždaug tris mėnesius)“, – pastebi politikė.

Tačiau, pasak I. Šimonytės, toks neplanuotų išteklių poreikis gali būti didesnis nei dabar yra numatytas dabar. „18 procentų DU fondo nėra tas pats, kas 50 proc. pagrindinio užmokesčio, bet yra arčiau, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio“, – rašo politikė.

I. Šimonytė atkreipė dėmesį, kad anksčiau valdžiai paskelbus medikų algų pakėlimą, pasimatydavo įvairios pasekmės. O dabar situacija nėra aiški.

„Planinė pagalba atšaukta arba atidėta, teikiamų paslaugų struktūra gerokai pakitusi ir gali kisti dar. Jau dabar be šio atlyginimų padidinimo mažesnės provincijos ligoninės kelia galimybių išgyventi klausimą. Jose darbo užmokesčio dalis kaštuose gerokai didesnė, nei didžiosiose klinikose“, – aiškina parlamentarė.

Politikė reikalauja, kad sprendimai dėl medikų atlyginimų būtų aiškūs ir skaidrūs.

„Ministras, kuris niekaip negali pateikti net preliminaraus savo įsivaizdavimo, kaip atrodys priedų su pandemija kovojantiems medikams diferencijavimo schema priklausomai nuo atsakomybės dydžio, sugebėtų bent jau atsakyti į klausimą, kaip sutrikus įprastiniam įstaigų paslaugų teikimo ir apmokėjimo už jas ritmui, atlyginimų padidinimui skirti ištekliai pasieks ligonines ir bus išmokėti medikams“, – nurodo ji.

„Atsakymai turi būti skaidrūs ir nenuviliantys, kad 130 mln. ant popieriaus arklys netaptų nepasikeliančiu kuinu“, – reikalauja parlamentarė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi