Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.02 20:30

Skvernelis prašo senjorų supratingumo: išgyvenkime šį karantiną namie, o ne ligoninės reanimacijos palatoje

kreipimesi sklaido gandus ir ramina dėl pensijų
LRT.lt 2020.04.02 20:30

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienio vakarą kreipėsi į Lietuvos senjorus ir priminė – koronaviruso infekcija labiausiai pavojinga būtent šios amžiaus grupės asmenims, todėl būtina įsiklausyti į parengtas rekomendacijas, jų laikytis, o karantiną praleisti namuose.

„Koronavirusas COVID-19 visame pasaulyje pirmiausia renkasi vyresnio amžiaus aukas. Lietuvoje taip pat matome, kad senjorų procentas tarp užsikrėtusiųjų yra didžiausias. Virusu jau yra užsikrėtę virš 600 žmonių. Netekome devynių garbaus amžiaus piliečių. Jie visi sirgo lėtinėmis ligomis“, – savo kreipimesi sako Vyriausybės vadovas.

Pasak S. Skvernelio dedamos visos pastangos, kad šalyje koronaviruso protrūkis būtų kuo mažesnis, o pasekmės, kaip įmanoma lengvesnės. Savo kreipimesi premjeras priminė, kokius iki šiol darbus atliko šalies Vyriausybė, derybininkai bei logistikos specialistai, tam, kad Lietuvą pasiektų svarbūs medicinos komponentai, būtiniausios apsaugos priemonės.

Premjeras kreipiasi į senjorus: likite namuose net ir šilčiausiomis pavasario dienomis

„Pirmiausia privalome užtikrinti visišką mūsų sveikatos apsaugos sistemos pasirengimą. Tai – Vyriausybės pareiga, kurią vykdome dieną ir naktį. Ranka rankon šio tikslo siekiame su atsakingu Lietuvos verslu ir visuomenės iniciatyvomis. Pastarąją savaitę mūsų oro uostuose kasdien leidžiasi lėktuvai, atgabendami tūkstančius apsaugos priemonių ir reagentų koronaviruso testams atlikti. Pagal skubų planą apsirūpiname plaučių ventiliavimo įranga ir deguonimi. Nesunkiems ligoniams hospitalizuoti ir gydyti ruošiame sanatorijas ir reabilitacijos ligonines, kad tuos pacientus, kuriems reikės rimtos pagalbos, galėtume gydyti svarbiausiose šalies ligoninėse“, – sako S. Skvernelis.

Premjeras taip pat atkreipia dėmesį, kad kovoje su koronavirusu labai svarbus ir visuomenės sąmoningumas, ypač tų žmonių, kurios yra šios infekcijos rizikos grupėje.

„Antra svarbi užduotis – iki minimumo apriboti žmonių kontaktus, kad sumažėtų galimybė užsikrėsti klastinguoju virusu. Tai – ir jūsų pareiga. Jūs kasdien girdite raginimus neiti iš namų, užsidėti kaukes, užsirišti ant veido šalikus ar skareles ir nesusitikti su vaikais ar anūkais. Šis rimtas perspėjimas yra pagrįstas mokslininkų rekomendacijomis. Karantiną, kaip veiksmingiausią kovos su COVID-19 priemonę, taiko daugelis pasaulio šalių“, – ragina premjeras.

S. Skvernelis savo kreipimesi prašo šalies senjorų būti supratingiems, laikytis numatytų taisyklių ir saugoti save.

„Todėl nuoširdžiai prašau: neikite iš namų. Net ir šilčiausiomis pavasario dienomis nevaikštinėkite po skverus ar parkus. Maisto, vaistų ir kitų būtiniausių produktų jums gali palikti prie durų artimieji, savivaldybės darbuotojai ar savanoriai. Pilietiška iniciatyva įkurtas Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ pasirengęs suteikti neatidėliotiną pagalbą. Skambinkite 1827 ir išsakykite savo poreikius“, – dar kartą į senjorus kreipiasi Vyriausybės vadovas.

Savo kalboje šalies premjeras ramina vyriausiąją Lietuvos kartą – neklausykite gandų, pensijos nemažės ir bus mokamos laiku.

„Siekiame, kad pinigai jus pasiektų saugiausiu būdu. Jeigu įmanoma, pasirūpinkite, kad pensiją gautumėte ir mokesčius sumokėtumėte per elektroninę bankininkystę. „Sodros“ specialistai yra pasirengę patarti jums, kaip tai padaryti. Skambinkite 1883“, – tikina S. Skvernelis.

Baigdamas savo kalbą premjeras dar kartą paragino šalies senjorus įsiklausyti į specialistų pateiktas rekomendacijas ir kol karantinas nepasibaigs laiką leisti savo namuose.

„Dar kartą prašau: išgyvenkime šį karantiną namie, o ne ligoninės reanimacijos palatoje. Dėkoju už jūsų supratimą ir linkiu jums kuo stipresnės sveikatos bei kuo giedresnės nuotaikos“, – tokiais žodžiais kreipimąsi užbaigė S. Skvernelis.

*********************************

Vyriausybės sprendimai, kurie sudarytų senjorams sąlygas likti namuose ir nevykti į įvairias įstaigas:

· Jeigu Jums būtina kur nors nuvykti automobiliu, galite važiuoti nepasikeitę žieminių padangų. Už tai nebus baudžiama.

· Jeigu baigėsi Jūsų vairuotojo pažymėjimo galiojimas, jo nebūtina pratęsti karantino metu. Policija nebaus, jeigu vairuosite su negaliojančiu vairuotojo pažymėjimu.

· Jeigu privalote prasitęsti paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimą, naują dokumentą už Jus gali atsiimti jaunesni giminaičiai. Tam nereikia įgaliojimo.

· Sudarėme galimybę atidėti arba dalimis išdėstyti įmokų už sunaudotą elektrą ir gamtines dujas mokėjimą UAB „Ignitis“ tiems, kas patirs finansinių sunkumų.

· Rekomendavome savivaldybėms sudaryti galimybę atidėti arba dalimis išdėstyti komunalinių įmokų ir įmokų už šilumos energiją mokėjimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi