Lietuvoje

2020.04.02 18:42

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas skųs teismo sprendimą dėl Šerio žiniasklaidoje paskelbtų teiginių

BNS 2020.04.02 18:42

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas ketina skųsti teismo sprendimą, kuriuo tik iš dalies patenkintas jo ieškinys dėl Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) vadovo Remigijaus Šerio žiniasklaidoje paskelbtų teiginių.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį nutarė, kad tik vienas iš R. Šerio teiginių yra neteisingas ir žeminantis V. Sutkaus garbę ir orumą. Tačiau Telecentras ir R. Šeris neprivalo V. Sutkui sumokėti 5 tūkst. eurų bei atlyginti bylinėjimosi išlaidas.

Lietuvos verslo konfederacija BNS teigė, kad teismo sprendimas bus skundžiamas.

„Teismo argumentai vienašališki ir neatspindi realybės, todėl nutarta skųsti teismo sprendimą aukštesnei instancijai. Sieksime, kad visi R. Šerio paskleisti melagingi, tikrovės neatitinkantys teiginiai būtų paneigti (...) Teismas akivaizdžiai buvo šališkas – susidarė įspūdis, kad dėl kiekvieno melagingo teiginio ieškota būdų, kaip atmesti skundą. Teismas selektyviai vertino liudytojų parodymus“, – LVK komentare cituojamas V. Sutkus.

Jis vėliau pridūrė BNS, kad pats tikrai skųs teismo sprendimą, o vėliau bus nuspręsta, ar prie skundo prisijungs ir LVK.

Teismas nutarė, kad 2018 metų rugpjūtį portale 15min.lt paskelbtas R. Šerio teiginys „Vyko diskusija dėl dažnių pardavimo, svarbus klausimas, ir staiga Sutkus oficialiame renginyje pradeda rėkti - daloj Šerį (rus. šalin)“ neatitinka tikrovės ir žemina V. Sutkaus garbę ir orumą.

Teismas tik iš dalies patenkino V. Sutkaus ieškinį. Jis nusprendė, kad V. Sutkus jam padarytos neturtinės žalos neįrodė – pastarasis prašė solidariai priteisti iš Telecentro ir R. Šerio 5 tūkst. eurų.

„Šiuo konkrečiu atveju pats pažeidimo pripažinimo faktas yra pakankamas ieškovo teisių gynimo būdas, todėl reikalavimas dėl neturtinės žalos atlyginimo atmestinas kaip neįrodytas“, – rašoma nutartyje.

Dėl kitų publikacijoje išsakytų R. Šerio teiginių – „Mane jis (V. Sutkus – BNS) pasikvietė ir nedviprasmiškai pasakė, už ką reikia balsuoti rinkimuose (LVK prezidento rinkimuose – BNS). Pasakė, kad jei nebalsuosiu, tai visko pasitaiko, plytos kartais krenta ant galvos“ – teismas nurodė darantis „labiau tikėtiną išvadą, kad (...) teiginiai atitinka tikrovę“, tai yra, kad V. Sutkus privačiame pokalbyje agituodamas už savo kandidatūrą galėjo panaudoti metaforą, tačiau tai nereiškia, kad jis grasino R. Šeriui.

Pasak portalo 15min.lt, tuomet R. Šeris rinkimuose atstovavo bendrovei „Teo“.

Dėl dar vienos R. Šerio frazės – „Tai ne lobizmas, jis tiesiog deda daug pastangų kovai prieš valstybinę įmonę, nes nesielgiame taip, kaip jis nori“ – teismas nusprendė, jog ji nelaikytina nuomone dėl formuluotės kategoriškumo, tačiau ši žinia atitinka tikrovę, o net jeigu ir neatitiktų, frazė savaime nėra įžeidi, „nežemina ieškovo garbės ir orumo“.

Teismo nutartyje taip pat pažymima, kad V. Sutkus iki šiol nėra kreipęsis į 15min.lt dėl paneigimo ar bent publikacijos arba ginčijamų teiginių pašalinimo.